Ekonomi

Düzenleyici radardaki Binance, hizmet alanını genişletmeye devam ediyor

Investing.com – Kripto piyasalarındaki en yüksek hacimli borsa olan Binance, Arjantin’deki kripto hizmetlerini genişletmeye karar verdi.

Yüksek enflasyonla mücadele eden başka bir ülke olan Arjantin’de eşler arası kripto ticaret hizmeti sunmak Binance şimdi ülkedeki operasyonlarını genişletiyor. Alınan son karara göre kripto borsası, Arjantin’de takas hizmetine başlayacak ve yerel para birimi pezo ile işlemleri başlatacak.

Tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen enflasyon, özellikle Arjantin’de şubat ayında %100’ü aştığı için ülke ekonomisine zarar vermeye devam ediyor. ArjantinHalk hükümeti enflasyonda başarısız olmakla suçlarken, yerel para birimlerinin değer kaybetmesi nedeniyle hükümet ekonomik zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor.

Hükümet forex piyasasına sıkı kısıtlamalar getirerek pesonun değer kaybetmesini engellemek için de çaba gösterse de Arjantinliler birikimlerini korumak için son dönemlerde kripto paraya olan eğilimlerini artırdılar. Analiz şirketi Chainalysis’ten alınan bilgilere göre Arjantin, 2022’de kripto para benimseme kategorisinde ilk 15 ülkenin ortasında yer alıyordu.

Kripto piyasasının en büyük borsası unvanını koruyan Binance, son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından pazar payında düşüşler yaşadı. Özellikle, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Komitesi’nin Binance’i birden fazla suçla itham edildi. dava etmekve ardından kripto para borsası ve CEO’su Changpeng Zhao aleyhine açılan dava piyasaları alt üst etti.

Bu olumsuz gelişmenin ardından borsadan çıkışPlatform görülürken yaz döneminden itibaren tahta uygulaması yapılıyor. bitcoinİşlem hacminin azalmasında ticaretin sona erdirilmesinin değerli rol oynadığı da vurgulandı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu