Haber

Ayyüce Türkeş Taş’tan MHP’li ‘Sinan Ateş’e yanıt: Babamın kemikleri sızlıyor

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, eski İdeal Ocaklar Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesiyle ilgili yazı yazdı. MHP’yi eleştiren Taş, “Bu cinayet bana göre Türkiye’nin geldiği vahim noktayı gözler önüne seriyor. Babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor” dedi.

Ciddi Gazetesi’ne babasının ölüm yıldönümü münasebetiyle yazı yazan Taş, “Bu cinayet bana göre Türkiye’nin geldiği vahim noktayı gözler önüne seriyor” dedi.

‘SÖZÜN BİTTİĞİ YER’

Suikastla ilgili MHP’ye işaret eden Taş, “Günün ortasında, gün ortasında, Ankara’nın göbeğinde, en güvenli yerinde, İdeal Ocakların eski lideri katlediliyor. Bu katliamın destekçilerinin de Türkiye’nin sigortası olan MHP’nin aktif üyeleri olduğuna dair birçok kanıt ve belgenin ortaya çıkması üzücü. Hatta katliama karışan kişiyi korumakla ilgili birçok iddiası bulunan MHP milletvekili, sosyal medyada 14 Mayıs seçimleri için adayım diyen bir sürü fotoğraf yayınlıyor. Ve bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ederler. Sözümün bittiği yer…” ifadelerini kullandı.

Taş ayrıca şunları yazdı:

“Hukukun üstünlüğünü her şeyin üzerinde tutan babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor… O partideki herkesin tepeden tırnağa bu bilinçle hareket etmesi gerekiyor. Hesabını vererek dünyada kurtulma fırsatı bulsalar da ahirette bulamayacaklar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu