Haber

Yabancı Gazeteciler Jiangsu Eyaletinde Medya Turunda

Jiangsu Eyaleti Halk Hükümeti Enformasyon Ofisi, Jiangsu Eyaleti Halk Hükümeti Dışişleri Ofisi ve China Daily’nin ortaklaşa düzenlediği medya gezisinde yabancı gazeteciler, Taicang’daki Zheng He Anıt Salonunu ziyaret etti.

Jiangsu Eyaleti Halk Hükümeti Enformasyon Ofisi, Jiangsu Eyaleti Halk Hükümeti Dışişleri Ofisi ve China Daily tarafından ortaklaşa düzenlenen medya turuna Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan gibi Kuşak ve Yol Girişimi (BRI) kapsamındaki ülkelerden gazeteciler davet edildi. Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland ve Vietnam. bir araya getirdi.

Gazeteciler, Jiangsu eyaletinin son on yılda BRI’nın gelişimine derin entegrasyonu hakkında bilgi edinmek için Nanjing, Yangzhou, Lianyungang ve Taicang şehirlerini ziyaret etti. Gezi sırasında Nanjing Uluslararası Demiryolu Yük Ekspresi, Çin-Kazakistan (Lianyungang) Lojistik İşbirliği Üssü ve Taicang Limanı ziyaret edildi.

Medya gezisine katılan gazeteci Abdul Wajid Khan, “Jiangsu eyaleti BRI bağlantılı ülkelerle ticari ve ekonomik ilişkilerini daha da artıracak” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu