Haber

Tokyo’daki İsrail Büyükelçiliği yakınında saldırı paniği

Japonya’nın başkenti Tokyo’da aracını İsrail Büyükelçiliği yakınındaki barikatlara çarparak bir polis memurunu yaralayan kişi olay yerinde gözaltına alındı.

Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarıyla dünyanın tepkisini çeken İsrail’in Tokyo Büyükelçiliği’nde saldırı paniği yaşandı. Polisten yapılan açıklamada, yerel saatle 10.50 sıralarında bir kişinin aniden aracıyla büyükelçilik yakınındaki sokağa girerek polisin konuşlandığı noktada barikatlara çarptığı belirtildi. Olayda 20’li yaşlarındaki bir polis memurunun hafif yaralandığı, adı Shinobu Sekiguchi olduğu belirlenen 53 yaşındaki sürücünün ise olay yerinde gözaltına alındığı açıklandı.

Yerel medyada Shinobu Sekiguchi’nin olaydan yaklaşık 6 saat önce sosyal medya hesabından “İsrail Gazze Şeridi’ni işgal ederek hata yaptı” şeklinde bir paylaşım yaptığı belirtildi. Sekiguchi’nin eylemi İsrail’e tepki olarak gerçekleştirdiğini itiraf ettiği öğrenilirken, olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldı.

Güvenlik önlemleri artırıldı

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları Japonya’da pek çok kişinin tepkisini çekerken, Tokyo’daki İsrail Büyükelçiliği yakınında çok sayıda protesto eylemi düzenlendi. Polis, herhangi bir güvenlik riskini önlemek amacıyla büyükelçilik çevresinde güvenlik önlemlerini artırdı. -TOKYO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu