Ekonomi

Vekon günde 60 can konteyneri üretiyor

Elindeki stoğu, şantiye ve showroomlarındaki can konteynerlerini 3 vardiya 24 saat çalışarak deprem bölgesine hızla göndererek deprem felaketine destek veren Vekon, deprem bölgesinin ihtiyacına üretim yaparak yanıt vermeye çalışıyor. Günde 60 can konteyneri.

Vekon, deprem felaketi karşısında elindeki stoğu, şantiyesindeki ve showroomlardaki can konteynerlerini hızlı bir şekilde ilgili bölgelere gönderdikten sonra öncelikli olarak üreticiden talep edilen WC-duş ünitelerinin üretimine ve sevkiyatına başladı. deprem felaketi. İkinci adımda ise hem İstanbul hem de Bilecik fabrikalarının dört aylık üretim kapasitesine rağmen projeleri erteleme kararı alan firma, konteyner üretim tesislerinin tüm üretim kapasitesini depremzedelerin ihtiyaçlarına ayırdı.

Yalın üretim ve kaizen yöntemi ile üretimlerini en verimli ve hızlı şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Vefa Grup İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, can konteynerleri için üretim ekiplerinin 3 vardiya 24 saat çalıştığını kaydetti. Koçyiğit, “Günde 60 can konteyneri üreterek ilgili bölgelerin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Konteyner üretimi için kritik öneme sahip hammaddeler; Sandviç panel, galvaniz sac ve fibercement tedarik edebildiğimiz sürece üretimimiz kesintisiz devam edecek.”

PREFABRİK KONUTLAR İÇİN PLANLAR YAPILDI

Turan Koçyiğit ise Bilecik fabrikalarında bölgede montajı yapılabilecek prefabrik konutları üreterek deprem bölgelerine göndermeyi planladıklarına dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaşlarımızın depremde acil barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ilgili bölgelere gönderilen kesintili can konteynerlerinin sevkiyatının ardından önümüzdeki dönemde kalıcı prefabrik ve hafif çelik konutların da yapımı için planlamalar yapıyoruz. Gerekli güçlendirme ve adaptasyon için ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sürekli iletişim halindeyiz. Biz milletimizin yanındayız. Bu güçlü günleri hep birlikte, dayanışma içinde atlatacağımıza inancımız tamdır. Ülkemiz adına kayıpların daha fazla artmamasını temenni ediyor, yakınlarını kaybeden herkesin derin acısını paylaşıyoruz. Hepimizin başı sağolsun.”

kaynasli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu