Haber

Hayat kurtarmak için gittiği deprem bölgesinde hayatını kaybeden derneğin bölge müdürü toprağa verildi.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere gittiği Kahramanmaraş’ta kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Beşir Derneği Doğu Marmara Bölge Müdürü emekli Deniz Astsubay Metin Doruklu (53) hastaneye kaldırıldı. son yolculuğuna askeri törenle uğurlandı.

Beşir Derneği Doğu Marmara Bölge Müdürü emekli Deniz Astsubay Metin Doruklu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları için bölgeye gitti. Metin Doruklu, enkaz altında kalanların kurtarılmasında görev aldı. Doruklu, Kahramanmaraş’taki enkazda kurtarma çalışmalarına ait fotoğrafların yanı sıra, “Depremin 8. günü saat 22.00’de bitmek üzere. Bir cana ulaşmak için ekiplerimizle gece gündüz çalışıyoruz. umudumuzu kaybetmedik, yaşattıklarımızın sevincini, ölenlerin acısını paylaştık. Teselli ediyoruz, tarifi zor bir acı. Allah tüm arama kurtarma ekiplerine sabır ve güç versin.” o paylaştı. Metin Doruklu bu paylaşımdan saatler sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş’taki işlemlerin ardından Metin Doruklu’nun cenazesi Gölcük’e getirildi. Doruklu, askeri törenin ardından kılınan cenaze namazının ardından Tevfik Hoca Camii’nde toprağa verildi. Cenaze törenine Doruklu’nun eşi Yasemin, kızı Rümeysa, oğlu Afak’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, Beşir Derneği yöneticileri, askerler ve vatandaşlar katıldı.

Metin Doruklu ile birlikte Kahramanmaraş’ta deprem arama kurtarma çalışmalarına giden Beşir Derneği Bölge Müdürü Suat Söğüt, “Deprem haberini aldığımız ilk andan itibaren bölgeye taşınması için Metin Ağabey ile sürekli iletişim halindeyiz. Kahramanmaraş’ta deprem bölgesinde kriz masasından bugüne kadar hep bir arada olduk.Sonuna kadar bir canlı vatandaşı daha enkazdan kurtarmak için elinden geleni yaptı.Uykusuz günler geçirdi,yorgundu ama amacımız Halkın sonuna kadar yanındayız. O da bu sırada son nefesini verdi. Allah rahmet eylesin” dedi.

haberayvacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu