Haber

Trafoya rakun girdi, binlerce kişi elektriksiz kaldı

Kanada’nın Toronto kentinde, şehre elektrik sağlayan bir tesise giren rakun, yaklaşık 7 bin kişinin elektriğinin kesilmesine neden oldu. Ontario eyaletine elektrik sağlayan şirket Hydro One, rakunun söz konusu tesisteki ‘ekipmanlarla temasa geçtiğini’ bildirdi. Bu nedenle şehrin bazı yerlerinde elektrik kesintisi yaşandı.

The Guardian gazetesinin haberine göre, 1 Şubat Perşembe akşamı meydana gelen olay nedeniyle kentte metro hizmetlerinde ve su hizmetlerinde aksamalar yaşandı. Toronto İtfaiyesi, elektrik kesintisi nedeniyle bazı kişilerin asansörde mahsur kaldığını bildirdi. Yerel saatle 19.40 sıralarında meydana gelen elektrik kesintisi ancak 3 saat sonra tamamen giderildi. Transformatöre giren rakunun akıbeti ise henüz belli değil.

‘Onlardan nefret etmeyi seviyoruz’

Toronto bir süredir şehirde rakunlarla mücadele ediyor. Bazı kişiler rakunların şehrin resmi maskotu olmasını isterken, yapılan bir anketin sonuçlarına göre şehir nüfusunun yarısı rakunlara ötenazi yapılmasını destekliyor. Konuyla ilgili konuşan hayvan psikolojisi profesörü Suzanne MacDonald, “Onlar nefret etmeyi sevdiğimiz hayvanlar.” Kentte son dönemde çakal, geyik, kunduz gibi hayvanlar da görülürken, ölümü henüz belli olmayan rakunun yasını tutmak isteyen bireylerin mumlarla nöbet düzenleyeceği açıklandı.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu