Ekonomi

Re-Pie ve Webrazzi’den 500 milyon TL fon

İlk fon 100 milyon TL büyüklüğünde Webrazzi Web3 GDP olacak. Bu fon 2023 yılı başında yatırımlara başlayacak.

Fonlar, blockchain tabanlı işletmeler, blockchain altyapıları, Web3 odaklı oyun stüdyoları, NFT tabanlı teknolojiler, Web3 ve NFT odaklı pazar yerleri gibi teknolojilere ve hizmetlere yatırılacak.

Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Holly, girişim sermayesi fonları hakkında şunları söyledi: “Türkiye’de teknoloji ekosistemi oluşturmak için 16 yıl önce çıktığımız yolda, 2021’de Londra merkezli Tech.eu’yu satın alarak Avrupa’yı da operasyonumuza dahil ettik. Bugün Re-Pie ile birlikte Türkiye’nin geleceğinde önemli rol oynayacak girişimleri yatırımlarla destekleme adımını attığımız için çok mutluyum.” açıklama yaptı.

Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Ergin, “Türkiye’nin en büyük alternatif fon yönetim şirketi olarak Webrazzi, işletmelere erkenden ulaşmak ve büyümek misyonumuzun en değerli modülüdür. Bu fon serisi Webrazzi izleyicisine bilgi ve haberin ötesinde bir yatırım fırsatı sunuyor.Webrazzi Repie Girişim Sermayesi Yatırım Fonları ile startuplara daha erken ulaşarak başarımızın katlanarak artacağına inanıyorum.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu