Ekonomi

Elmalı Kadın Emeği Üretim Atölyesi tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’daki eski devlet binasını kadın üretim atölyesine dönüştürmek için başlattığı çalışmalar tamamlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Koruma Emelli İmar Planında “Özel Proje Alanı” olarak belirlenen Elmalı Mahallesi İplik Pazarı Mahallesi Demirciler Caddesi Kentsel Sit Alanı’nda bulunan 1065 metrekarelik eski devlet binasını kadın üretimi hale getirdi. atölye. Proje ile eski çarşı binası, el sanatları satış mağazaları, sanat atölyeleri, yöresel sanat dükkanları, restoranlar ve kurs merkezleri tüm vatandaşların hizmet alabileceği bir alana kavuştu.

Sosyal ve ekonomik hayata katkı

Elmalı Kadın Üretim Atölyesi Projesi’nin engelli vatandaşları da unutulmadı. Bina çevresindeki yolun kot farkından dolayı engelli vatandaşların alana kolay ulaşımını sağlamak için asansör yapılmıştır. Bu sayede engelli kişiler atölyeden rahatlıkla faydalanabilmektedir. Proje kapsamında ayrıca Elmalılı kadınların el emeği göz nuru ürünlerini satabilecekleri satış mağazaları, sanat atölyeleri, ATASEM kurs merkezi, açık ve kapalı sergi salonları ve Antalya’nın yöresel yemeklerinin yer alacağı bir restoran da bulunuyor. Tarihi ve özgün dokusuna uyumlu olarak tasarlanan proje, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katkısını artırmayı hedefliyor. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu