Yaşam

Behzat Ç’de Harun karakteri neden oynamadı? Erdal Beşikçioğlu sessizliğini bozdu: Fatih Artman endişelenmiş olabilir

Uzun bir aradan sonra BluTV’de yayınlanan ‘Çekiç ile Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi’ dizisinin başrol oyuncuları Erdal Beşikçioğlu, İnanç Konukçu ve Berkan Şal, Candaş Tolga Işık’ın Az önce Konuştum programına konuk oldu. . Yeni dönem hakkında bilgi veren Beşikçioğlu, dizinin efsane karakteri Harun’u canlandıran Fatih Artman’ın neden projede yer almadığını da açıkladı.

“DİZİNİN NEFRETİ AŞK KADAR GÜÇLÜ”

Behzat C. Beşikçioğlu, dizinin seyirciyi ikiye böldüğünü söyledi. “Karakterleri çok sevdik. Kendimizden çok şey kattık. Ülkedeki eksik duygu tamamlanmaya çalışıldı. Bence bu amacına ulaştı. Seyirci tarafından da çok sevildi. Nefret kadar şiddetli. sevgisi. Bir izleyici.” Behzat’ı seven bir grup vardır; Keşke efsane olarak kalsaydım diyen bir seyirci kitlesi var” dedi.

“FATİH ARTMAN YENİ SEZON İLE İLGİLİ OLABİLİR”

Fatih Artman gibi değerli karakterlere hayat veren oyuncuların yeni dönemde yer almadığına da değinen Beşikçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu soru çok soruluyor, ‘Serdar neden yok? abi neden Ercan yok?’ Arkadaşlar proje biteli 10 yıl olmuş millet bazı kanallara gitmiş ben gitmemiş olabilirim başkası da olmamış olabilir altında buzağı aramaya gerek yok demek ki Fatih yok oynamak istiyor ama Fatih’imiz kendi inisiyatifiyle oynasa güzel olur ama anladığım kadarıyla yarattığın karakteri 10 yıl sonra tekrar gündeme getirmelisin.Onun akıllı işi değil, endişelenmiş olabilir . Güçlü bir oyuncu olsaydı iyi olurdu.”

“ÇEKİMİN İLK HAFTASINDA BABAMI KAYBEDİM”

Çatışmada babasını kaybeden Beşikçioğlu, yaşadığı zor günleri de anlattı. Usta oyuncu, “Birinci hafta sonunda babam öldü. Bir an önce gitmem gerekti. Oradaki insanların motivasyonunu bozmak istemediğim için hemen geri döndüm. Sahneyi oynuyoruz.” kızımla bir şey oldu ameliyat olması gerekti.Bir yanda Behzat Ç.yi vuruyoruz,bir yanda Derin ameliyat oluyor.Aynı şekilde İnanç da çekimlerde çok aksaklıklar yaşadı…İşte bu yüzden Behzat Ç.’nin bütün sezonları değerli ama bu sezonun katma değeri oldu.”

“Yeni sezon ne zaman başlayacak?” sorusuna yanıt veren Beşikçioğlu, “Mayıs ya da Haziran gibi çekimlere başlayacağız” dedi.

MİSAFİR: HAYALET ROLÜNDE OYUNCULUĞA YAKLAŞIMIMI DEĞİŞTİRDİ

Işık’ın sorusuna “Ghost’ta neler değişti?” Başarılı oyuncu İnanç Konukçu’nun sorusu üzerine ise “Ben değiştim, oyunculuğa bakışım değişti ve o noktada Ghost’un yazılışı da değişti. 10 yıl geçti izledik, yaşadık, yaşadık. Bunu deneyimlemek kaçınılmaz olarak bir değişikliği de beraberinde getirdi.” o cevapladı. Konukçu, “İnsanların eski tadı vermeyeceğine dair çekinceleri var. Bizde de vardı. Biz de özledik… Öyle bir dönem ortaya çıktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu