Teknoloji

Windows 11’e Gelen Yepyeni Özellikler Duyuruldu!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un Build 2023 etkinliği, özellikle yapay zeka konusunda önemli yeniliklere ev sahipliği yaptı. Ancak olay sadece yapay zeka ile ilgili değildi. Microsoft’un en son işletim sistemi Windows 11Hakkında önemli duyurularda da bulundu. Yapılan açıklamalar, Windows 11’in yakında geleceği yönünde. Yeni özelliklerbu ortaya çıkarıyor.

Windows 11 ile ilgili açıklamalar, kullanıcıların bu işletim sistemini kullanabilecekleri yönünde. çok daha aktif nasıl kullanılabileceğini gösterir. Çünkü çok yakında bazı işlemler için üçüncü parti uygulamalara gerek kalmayacak. Ayrıca oyunseverler, RGB aydınlatma konusunda da bazı kolaylıklarla karşılaşacaklar. Canlı Altyazı özelliği ve Bluetooth Konuyla ilgili değerli çalışmalar yolda. Tüm bunlara daha yakından bakalım.

Yakında Windows 11’de:

WinRAR ve 7-Zip gibi uygulamalara gerek kalmayacak!

Microsoft’un açıklamasına göre daha sıkıştırılmış belge uzantıları için Windows 11 çok yakında geliyor. yerel takviye vermeye başlayacak. Bu hafta test aşamasına girecek olan yeni özellik ile kullanıcılar WinRAR, 7-Zip veya WinZip gibi uygulamaları kullanabilecekler. gerek kalmayacak . Çünkü Windows 11; Tamamen tar, 7-zip, rar, gz ve libarchive gibi belge uzantılarına dayanacaktır. Bu özelliğin kararlı sürüme ne zaman ulaşacağı ise henüz belli değil.

RGB ayarları Windows 11’de yapılabilir

Windows 11 ile birlikte özellikle oyunseverler için büyük önem taşıyan RGB aydınlatma konusunda önemli bir gelişme olacak. Yeni bir özellik, Windows 11’in Ayarlar bölümünden cihazlarda RBG aydınlatmasının ayarlanmasını sağlayacak. RGB aydınlatmaya sahip olduğu cihazları otomatik olarak algılayacak ve kullanıcının istediği gibi kurmasına izin verecektir. RGB aydınlatmadan sıkılanlar bu sayfada yeniden aydınlatma yapsın. kapatabilirler.

Bunun kullanıcılar için faydalı olduğunu söyleyelim. Bu şekilde düşün; Bilgisayarınızda MSI marka anakart, Samsung marka SSD, Razer marka klavye ve mouse kullanıyorsunuz. Bu markalar RGB ayarları içindir özel uygulamalar onların teklifi. Az önce bahsettiğimiz hayali sistemde 3 farklı yazılım ile RBG ayarını Windows 11 ile herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan yapabileceksiniz. Yani bilgisayarınız Ekstra yükbinmemiş olacak.

Bluetooth LE standı gelecek

Geçen yıl başlatıldı Bluetooth LEteknolojisi, onu destekleyen cihazlarla birlikte Windows 11’de kullanılabilecektir. Enerji tüketimini azaltırken Performans arttırıcı bu teknoloji, özellikle işitme cihazı kullanan bireyler için avantajlı olacaktır. Ayrıca Bluetooth LE ile birden fazla cihazın aynı anda bağlanabilmesi de ihtiyacı olan tüketicilere kolaylık sağlıyor. hayatlarını kolaylaştıracak.

Canlı Altyazı özelliğine yeni diller ve lehçeler eklenecek

Windows 11’de anında altyazı sunabilen Canlı Altyazı özelliği yakın zamanda kullanıma sunulacak. 10 dil ve lehçe üzerine inşa etmeye başlayacak. Böylece Canlı Altyazı özelliği daha fazla kullanıcının kullanımına açılmış olacak. Ancak bu hizmette Türkçe dil tabanı halen mevcuttur. olmadığınıbelirteyim.

Build 2023’te duyurulan tüm AI özellikleri için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu