Dünya

VakıfBank’tan sürdürülebilir büyümeye destek

Banka, Dünya Bankası kaynaklı ‘Acil Durum Firma Destek Paketi’ kapsamında, bilhassa sürdürülebilir büyümenin en değerli yapı taşlarından olan genç girişimcilere 13,5 milyon TL, kalkınmada öncelikli bölgelerdeki KOBİ’lere 378 milyon TL ve bayan girişimcilere 397 milyon TL takviye sağlıyor.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, sürdürülebilir temalı fonlama kaynaklarının kıymetine işaret ederek, “Yurt dışından sağladığımız uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynakların milli ekonomiye transferi sayesinde sürdürülebilir bankacılık hedefinin ötesinde sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaya devam ediyoruz” dedi. Üstünsalih, Dünya Bankası ile imzalanan ve mukavele büyüklüğü 250 milyon dolar olan kelam konusu fonlamanın memleketler arası kalkınma bankaları özelinde tek seferde sağlanan en büyük montanlı kredi mutabakatı olma özelliğini taşıdığını bildirdi.

298 milyon TL kredi müracaat aşamasında

Tüm dünyayı sarsan Kovid-19 salgınının iktisada tesirlerini en aza indirmek gayesiyle, VakıfBank olarak toplumun her bölümünü gözeterek gerçek dalın finansal gereksinimlerini faal bir halde fonlamaya devam ettiklerini aktaran Üstünsalih, şunları kaydetti: “Dünya Bankası kaynaklı ‘Acil Durum Firma Destek Paketi’ kapsamında, bilhassa sürdürülebilir büyümenin en değerli yapı taşlarından olan genç girişimcilere 13,5 milyon TL, kalkınmada öncelikli bölgelerdeki KOBİ’lere 378 milyon TL ve bayan girişimcilere 397 milyon TL takviye sağladık. Böylelikle toplumsal temalı kredi kullandırımlarımızın toplamı 788 milyon TL’yi aştı. Ayrıyeten müracaat kademesinde da 298 milyon TL fiyatında kredi talebi bulunuyor. Dünya Bankası tarafından belirlenen koşulları sağlayan firmalara, alanında uzman insan kaynağımız sayesinde acilen tahlil sunmaya devam ediyoruz, bu sayede önümüzdeki süreçte kredi kullandırımlarının kıymetli ölçüde artacağını bekliyoruz.’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu