Haber

Tunceli’de şampiyonlar kampa girdi

– Şampiyonlar Tunceli’deki kampa girdi

TUNCELİ – Kick Boks Norveç Milli Takım Antrenörü Kalıcı Akın, şampiyon sporcularıyla Tunceli’ye geldi. Tunceli’de düzenlenen 5 günlük kampa dünya şampiyonu His Turan ve Elazığlı sporcular da girdi.

Tunceli’de faaliyet gösteren ve başta Yerevan Barut olmak üzere birçok dünya ve Türkiye şampiyonu kazanmış Dersim Kick Boks Spor Kulüp bir kamp programı düzenledi. Norveç Milli Takım Antrenörü Kalıcı Akın, kampa yanında getirdiği 3 dünya şampiyonu sporcuyla katıldı. Kampa dünya şampiyonu Duygu Turan ile Elazığlı antrenör ve sporcular da katıldı.

1985 yılında Tunceli’den Norveç’e gittiğine işaret eden Kick Boks Norveç Milli Takımı Başantrenörü Daimi Akın, “1988 yılında kickboksa başladım. 12 yıl Norveç Milli Takımı’nda mücadele ettim. 2000 yılından sonra A Milli Takım’ın baş antrenörlüğünü yaptım. Norveç Kick Boks Milli Takımı. Norveç” Türkiye’de milli takım antrenörü olarak sadece bir teknik direktör bulunmaktadır. 23 yıldır benim. Bu yılların ortasında Avrupa ve dünya standartlarında 95 derecemiz var. Sporcuların 35 Avrupa ve dünya şampiyonluğu bulunmaktadır. Profesyonel kemerli 20 sporcum var. Gürsel hocamın isteği üzerine 3 tane dünya şampiyonluğum var. “Şampiyon sporcumuzla geldik. 6 gündür kamp yapıyoruz” dedi.

Kulübün salonunu çok beğendiğini dile getiren Akın, “Birçok ülkeyi geziyorum ve hiç böyle bir salon görmemiştim. Büyüklük, temizlik ve ışıklandırma açısından her şey mükemmel. İnşallah yine burada kamp yaparız. Burada salon ve konaklama düzenlenebilir, seneye birçok ülkeden sporcu getirilebilir” diyen “Bu hem buradaki gençler için hem de çevre illerdeki gençler için çok güzel olur. Avrupa Kick Boks Federasyonu yönetiminin de üyesiyim. Avrupa Dünya Koçları Komitesi’nin lideriyim. Çok sayıda sporcuyu takıma kazandırmak benim için çok kolay” dedi.

Başarıdan başarıya koşmaya devam ettiklerini ifade eden Kulüp Teknik Direktörü Gürsel Tayam, “En son 6-13 Temmuz’da Mardin’de yapılacak Türkiye Şampiyonası’na gittik. Bir birincilik, bir ikincilik, iki üçüncülük kazandık. Başarı için sürekli çalışmak gerekiyor.Norveç’ İstanbul’dan kadrolu hoca ve sporcular, İstanbul’dan dünya şampiyonu Duygu Turan ve Elazığ’dan sporcularla birlikte kampa gittik.Kadrolu hocamız Norveç Milli Grubu Teknik Direktörü ve kendisi çok başarılı.Bizi kırmadı, Norveç’ten buraya geldi.Beş günlük süreçte eğitimlere devam edeceğiz.Bu sürecin çok faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Kasım ayında Portekiz’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda sporcu Yerevan Barut’un Türkiye’yi temsil edeceğini söyleyen Tayam, “Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Tek amacımız spor ve başarı. Başka hedefimiz yok. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu