Haber

Trabzonspor’un Meclis Genel Kurulu yapıldı; Kulübün borcu 3 milyar 831 milyon TL

Trabzon spor Türkiye Cumhuriyeti’nin 54’üncü Olağan Genel Kurulu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen kutlamayla birlikte gerçekleştirildi. Genel kurulda Trabzonspor Kulübü’nün mevcut net borcunun 3 milyar 831 milyon 974 bin TL olduğu açıklandı.

Trabzonspor Kulübü’nün 54’üncü Divan Genel Divan toplantısı gerçekleştirildi. Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Salonu’nda düzenlenen toplantıya Genel Sekreter Kemal Ertürk, yönetim kurulu üyesi Derviş Köz, Trabzonspor’un eski yöneticileri ve üyeler katıldı. Trabzonspor’un Fatih Karagümrük ile yapacağı deplasman maçı için bugün İstanbul’da olan kulüp lideri Ertuğrul Doğan, Doğan Meclisi Genel Kuruluna katılmadı.

İSTANBUL’DA OLAN DOĞAN MESAJ GÖNDERDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Doğan’ın Meclis Komisyonu ve Cumhuriyet Bayramı için gönderdiği bildiri okundu. Önder Doğan’ın mesajında ​​şu ifadelere yer verildi: “Trabzonspor camiası olarak Cumhuriyetimizin temel unsurlarına her zaman sahip çıktık, korumaya da devam edeceğiz.” Genel Heyet, Konsey Başkanlık Divanı faaliyet raporunun Konsey Genel Sekreteri İsmail İnan tarafından okunmasıyla devam etti. İnan’ın konuşmasının ardından konuşan Meclis Başkanı Ali Sürmen, kulübün en yaşlı üyesi Ahmet Celal Ataman ile en genç üyesi MelindaThirk’i konuşma yapmak üzere kürsüye davet etti.

ATAMAN: TRABZONSPOR HALK DEVRİMİNE EŞLİK ETTİ

Trabzonspor’un Cumhuriyet devrimine de eşlik ettiğini belirten Trabzonspor eski başkanı Ahmet Celal Ataman, “Cumhuriyet aslında bir halk devrimidir ama Türkiye’de sporda bu halk devrimine eşlik eden bir spor camiası vardır, o da Trabzonspor’dur. Anadolu’da bir ilki gerçekleştirdik.Biz hiçbir zaman asansör grubu olmadık. Fakir olduğumuz dönemler oldu ama gözümüz hep zirvedeydi” dedi.

SÜRMEN: 3 SİHİRLİ KELİME; VATAN, MİLLET, BAYRAK

Konuşmaların ardından söz alan Meclis Başkanı Ali Sürmen, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla kutlama konuşması yaptı. İsrail’in binlerce insanın hayatına mal olan Filistin saldırılarını kınayan Sürmen, şöyle konuştu: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’unda bizlere özgür bir milletin kanla, emekle kazanılmış değerini anlatmış ve bunu gençlere emanet etmiştir. Konuşmada 3 sihirli kelime duyuyoruz: Vatan toprak.” “Millet ve bayrak. Milletseniz Türkçe sözünden vazgeçemezsiniz” dedi.

KUTLAMA YAPILDI

Sürmen’in konuşmasının ardından katılımcılara Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle hazırlanan kısa video gösterildi. Daha sonra İzmir Marşı eşliğinde Cumhuriyet Bayramı kutlaması yapıldı.

ATATÜRK’ÜN TRABZON KONUŞMASI OKUNDU

Sürmen’in ardından konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından Atatürk’ün Trabzon Konuşmasını okudu. Genç’in ardından konuşan eski İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Meclis Genel Kurul üyesi Sevgi Bahadır, eski Trabzonspor Başkan Yardımcısı Ali Kemal Başaran ve Trabzonspor Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören de Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutladı.

ÜYE SAYISI 11 BİN 940 KİŞİ

Konuşmaların ardından Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Keskin, mali ve idari denetim raporunu okudu. Aktif üye sayısının 30 Eylül 2023 itibarıyla 11 bin 940 kişi olduğunu açıkladı. Olağan Genel Kurul’a katılma hakkı bulunan üye sayısının ise 9 bin 492 kişi olduğunu belirten Keskin, Trabzonspor’un devam eden hukuki dava dosyalarının ise şu şekilde olduğunu söyledi: 140.

KARTAL ARSA’NIN SÜRESİ BİTTİ, YÖNETİM YENİ GİRİŞİME GEÇTİ

Keskin ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) bu sezon kestiği toplam cezanın 1 milyon 159 bin TL olduğunu, kulübe ait arsanın İstanbul Kartal’daki Milli Emlak’tan 29 yıllığına kiralandığını açıkladı. sona erdiğini ve kulüp yönetiminin yeniden kiralama veya satın alma işlemlerini başlattığını belirtti. .

TRABZONSPOR’UN NET BORCU 3 MİLYAR 831 MİLYON 974 BİN TL

Mali bulguları okuyan Keskin, 1 Şubat-1 Ağustos 2023 dönemine ilişkin gelirini 1 milyar 139 milyon 448 bin TL, giderini ise 1 milyar 231 milyon 933 bin TL olarak açıkladı. Buna göre 31 Ağustos 2023 itibarıyla, Trabzonspor Kulübü’nün kısa vadeli borcu 2 milyar 416 milyon 834 bin TL, uzun vadeli borcu 1 milyar 966 milyon 265 bin TL, toplam brüt borcu 4 milyar 383 milyon 99 bin TL, kısa vadeli varlıkları ise 551 milyon. 125 bin TL olarak açıklanan net borcu ise 3 milyar 831 milyon 974 bin TL olarak açıklandı.

ERTÜRK: SPORTİF A.Ş’NİN SERMAYESİ 1 MİLYAR TL’YE ÇIKARILDI

Keskin’in açıklamalarının ardından konuşan Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk de Cumhuriyetin 100. yılını kutladı. Yönetimin çalışmalarına değinen Ertürk, “Bu dönemde pek çok reklam ve sponsorluk anlaşması imzalandı. Bunlardan en değerlisi elbette yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda imzaladığımız stadyum isim hakları ve reklam hakları sözleşmesiydi. Başkanımızın bizzat gerçekleştirdiği, Kulübümüz tarihinin en yüksek bedelli anlaşması olarak kayıtlara geçen bu işbirliği ile kulübümüze çok ciddi bir gelir yaratıldı.Stadın yanı sıra birçok reklam sponsorluk sözleşmesi yapılmış ve önemli loca satışları gerçekleştirilmiştir. Kulübümüze ekonomik rahatlama sağlayacak şekilde çalışmalar yapıldı. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaşılan sermaye artırımımızla yüzde 100 başarı sağlandı. Bununla birlikte halka açık şirketimiz TS Sportif A “.Ş. 500 milyon TL’den 1 milyar TL’ye çıkarıldı. Kulübümüze kalıcı gelir getirecek birçok büyük projemizde önemli ilerlemeler kaydedildi. Aynı şevk ve heyecanla olumlu ilerlemeler kaydedilmeye devam edileceğinden şüphemiz yok” dedi.

Ertürk’ün konuşmasının ardından dilek ve temenni konuşmaları yapıldı ve 54. Şura Genel Kurulu sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu