Ekonomi

Süresi dolmuş ve sona erecek olan anti-damping önlemleri ilan edildi

Ticaret Bakanlığı, 2022’nin ikinci yarısında süresi dolan ve bu yılın aynı döneminde sona erecek olan anti-damping tedbirlerini açıkladı.

Bakanlıkça hazırlanan İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Dair Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Güney Kore ve Çin menşeli “beton pompası” ve “beton pompası araçları”, Çin menşeli “kapitone kumaşlar” ve Güney Kore menşeli “dioktil ortoftalatlar” ve “dioktil tereftalat” ithalatına uygulanan anti-damping tedbirleri sona erdi. geçen yılın ikinci yarısında. .

Tebliğde, bu yılın ikinci yarısında nihai gözden geçirme soruşturması açılmadığı takdirde sona erecek olan anti-damping tedbirleri de hatırlatıldı.

Bu kapsamda Çin menşeli “ateş tuğlaları”, Tayvan ve Hindistan menşeli “tekstüre polyester iplikler”, Tayland menşeli “lastik iplikler”, Çin, Hindistan ve Vietnam menşeli bazı “transmisyon kayışları”, Çin menşeli “polyesterler” , Vietnam telinden “dolgu iplikler”, İran menşeli bazı “polimer ürünler”, Tayvan ve Çin menşeli bazı “metal eşya” ve Çin menşeli “sentetik kumaş ürünler”.

İlgili mevzuat çerçevesinde dampinge karşı kesin tedbirler yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 5 yıl sonra yürürlükten kaldırılmaktadır.

Bu önlemlerin geçerlilik süresi sona ermeden önce yerli üreticiler, ilgili işte önlemin sona ermesinin damping ve zararın devamına veya tekrarına yol açacağı iddiasıyla son gözden geçirme soruşturması için başvurma hakkına sahiptir.

kavakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu