Ekonomi

Stifel Boeing fiyat hedefini 270 dolara düşürdü, satın alma notunu korudu

Salı günü, bir finansal hizmetler firması olan Stifel, Boeing (NYSE:BA) hisseleri için fiyat hedefini 280 dolardan 270 dolara düşürürken, hisse senedini Satın Al notuyla desteklemeye devam etti. Ayarlama, Boeing’in 10 MAX, bir 777F ve dört 787-9 dahil olmak üzere 15 yeni uçak siparişi aldığını ve 17 MAX, bir P-8, bir tanker, bir 767-300F ve yedi 787-9’dan oluşan 27 teslimatı tamamladığını gösteren son sipariş ve teslimat raporunu takip ediyor.

Raporda, teslim edilen uçaklardan altısının Çinli müşterilere, ikisinin de Hintli müşterilere gönderildiği belirtilerek, Boeing’in MAX uçak envanterini temizlemeye başladığına işaret edildi. Stifel’in analizi, Boeing’i çevreleyen mevcut medya ilgisinin şirketin hisse senedi performansını etkilediğini öne sürüyor.

Son dönemde yaşanan zorluklara rağmen, Stifel’in Boeing’e bakışı olumlu olmaya devam ediyor. Firma, envanterden yapılan teslimatların, özellikle MAX uçakları için 2024’te daha yavaş bir üretim yılı boyunca Boeing’i destekleyeceğini öngörüyor. Ayrıca, Boeing’in sipariş defterinde bir bozulma olmaması, belirlenen sorunların hızlı bir şekilde çözülmesine bağlı olarak, havacılık devi için önemli bir potansiyelin işareti olarak görülüyor.

Stifel ayrıca Spirit AeroSystems’ın potansiyel satın alımından Boeing’e fayda sağlayabilecek stratejik bir hamle olarak bahsetti. Firma, bu satın almanın Boeing için doğru yönde atılmış bir adım olabileceğine inanıyor. Stifel’in analizine göre, 270 dolarlık revize fiyat hedefi, biraz daha düşük serbest nakit akışı (FCF) tahminlerini yansıtıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu