Haber

Son dakika! Malatya’da mal almak için girdikleri evde depreme yakalanan baba ve kızı enkazdan kurtarıldı.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 12.04 sıralarında merkezi Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7 kilometre olarak açıklandı.

YIKILMIŞ BİNALAR VAR

Yıkılan binalarla ilgili açıklama yapan AFAD, “Malatya ilimiz Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan saha tarama çalışmaları ve arama kurtarma çalışmalarımız sonucunda yıkılan binaların olduğu tespit edildi. Bölgeye hızla ekipler sevk edilerek çalışma başlatıldı. Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara girilmesi kesinlikle yasaktır. Riskli binaların çevresinde bulunulmaması önemlidir” dedi.

KIZ BABA YAZDIRMA ALTINDAN KURTARILDI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar, Yeşilyurt Şeyhbayram Mahallesi 4’üncü kattaki evlerinden bir baba ve kızının eşyalarını almak için hasarlı binaya girdiğini ve depremde enkaz altında kaldıklarını belirtti. Çınar, yıkılan bina ihbar sayısının 10-12’ye çıktığını da bildirdi. Ekiplerin çalışması sonucunda baba ve kızı enkazdan kurtarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu