Haber

Sivas Belediyesi’nin 2023 Yılı Bütçesi Belirlendi

Sivas Belediyesi’nin 2023 yılı kestirimi bütçesi bir evvelki yıla oranla 173 artış göstererek 2 milyar 450 milyon lira olarak onaylandı.

Sivas Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantılarının 5. birleşimi, Belediye Başkanvekili Turan Topgül Başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda Plan Bütçe Komitesi tarafından yürütülen 2023 yılı bütçe taslağı çalışmaları masaya yatırıldı.

2022 yılında 900 milyon lira olan belediye bütçesi, 2023 bütçe taslağında 1 milyar 550 milyon liralık rekor bir artışla toplam 2 milyar 450 milyon lira olarak belirlendi. Oy çokluğu ile alınan karar doğrultusunda belediyenin gelirlerinde de tıpkı oranda artış yaşanması ön görülüyor.

Belediye Başkanvekili Turan Topgül, “Plan bütçe komisyonumuzun yapmış olduğu bütçe çalışmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Mecliste kabul edilen 2023 yılı bütçesi şehrimize, belediyemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Küme Lideri Nihat Bulut ise “Sivas Belediyesi geçen 4 yıl içerisinde maddi kaynak sıkıntısı yaşamadı. Bütçenin gerçekleşmesi ve ortaya konulan bütçe elle ve gözle tutulur bir çalışma olmuş. Bütçede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yeni dönemin belediyemize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” tabirlerini kullandı.

Mecliste kelam alan Büyük Birlik Partisi Küme Lideri Fehmi Taştan da “Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bütçenin hayırlı olmasını diliyorum” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu