Haber

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz görev yaptığı okulda anıldı

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz vazife yaptığı okulda anıldı

ŞANLIURFA Vazife yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’de PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, vazife yaptığı okulda gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Siverek Jandarma Kumandanı Mustafa Deniz ve beraberinde ki askerler, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Şehit Necmettin Yılmaz okulunu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlere çeşitli ikramlar verdi. Okulda vazife yapan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan askerler, öğretmenlere gül, öğrencilere de çeşitli ikramlar verdi. Akabinde ise Siverek’i İl Yapma Derneği ve Fırat Gezginler Kulübü üyeleri 2017 yılında PKK terör örgütü tarafından şehit edilen, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın isminin verildiği okulu ziyaret ederek, burada vazife yapan öğretmenlere karanfiller dağıttı, öğretmenler gününü kutladı.

Sivil-Der Lideri Ayhan Ekinci,” Bizin için bu okulun çok anlam ve önemi var. Şehit olan Necmettin Yılmaz hocamızın adının verildiği okuldur bu ve bizde, bu özel günde burada görev yapan öğretmenlerimizi ziyaret etmek istedik. Buradan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü de kutuluyorum” dedi

Ziyaretlerde askerler, dernek ve kulüp üyeleri Necmit Yılmaz’ı da anarak, dua etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu