İş

Royal Caribbean kruvaziyer patlamasının ortasında 10.000 kişiyi işe alacak

Royal Caribbean Group (NYSE:RCL), kruvaziyer talebindeki önemli artışa yanıt olarak dünya çapında binlerce çalışanı aktif olarak işe almaya çalışıyor. Şirket, genişleyen filosuna ve özel destinasyonlarına personel sağlamak için hem yeni hem de mevcut pazarlarla ilgileniyor. 2023’te rekor sayıda kruvaziyer yolcusunun ardından şirket, bu artışı karşılamak ve daha büyük gemileri işletmek için artan bir işgücü ihtiyacı yaşıyor.

Royal Caribbean bu talebi karşılamak için 2024 yılı boyunca yaklaşık 10.000 kişiyi işe alacak. Bu işe alım girişimi, şirketin filosuna üç yeni geminin katılmasıyla aynı döneme denk geliyor. Şirketin denizde çalışan işgücü 2023 yılı sonunda yaklaşık 88.700 kişiydi ve bu rakam bir önceki yıla göre %6 daha azdı. Bu arada, özel destinasyonlardaki çalışanlar da dahil olmak üzere karadaki işgücü %17’lik bir artışla yaklaşık 9.500 tam zamanlı çalışana ulaştı.

İlgili Makaleler

Yılın ilk çeyreğinde rezervasyonlar yeni zirvelere ulaşarak üç aylık geliri önceki dönemlere göre %29 artışla 3,73 milyar dolara yükseltti. Bu finansal başarı, şirketin geçtiğimiz yıl iki katına çıkan hisse senedi fiyatına da yansıdı.

Royal Caribbean sözcüsü, işe alım stratejilerinin ılımlı kapasite artışına yönelik iş yaklaşımlarıyla uyumlu olduğunu belirtti. Jamaika’daki Karayip Denizcilik Üniversitesi gibi eğitim kurumları, Royal Caribbean ve rakibi Carnival (NYSE:CCL) tarafından, daha fazla kişiyi denizcilik kariyerine hazırlamayı amaçlayan kısa vadeli beceri ve sertifika kurslarını geliştirmek için başvuruldu.

Şirket arayışlarını Karayiplerle sınırlı tutmuyor; çabalar Royal Caribbean’ın ilave işçi istihdam etmek istediğini belirttiği Gambiya’ya kadar uzandı. Gambiya Turizm Kurulu görüşmeleri doğruladı ve şirketin ihtiyaçlarını karşılamak için 1.000’e kadar daha işçi sağlamayı düşünüyor. Royal Caribbean halihazırda Batı Afrika ülkesinden yaklaşık 700 işçi istihdam etmektedir.

Bir Hollanda toprağı olan St Maarten da, daha önce 1.000 işçi bulmayı hedefleyen ancak başvuru sayısının beklentilerin altında kalması üzerine Royal Caribbean ile görüşmelere başladı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir ticaret örgütü olan Florida-Karayip Kruvaziyer Birliği, yeni gemiler konuşlandırıldıkça sektörün Karayipler ve Latin Amerika’dan on binlerce yeni çalışana ihtiyacı olduğunu belirtmiştir. Turizm kurulları ve limanlar tarafından tespit edilen başlıca engellerden biri, sektörün işgücü taleplerini karşılamak için potansiyel adayları denizcilik kariyerinin fırsatları ve gerçekleri konusunda eğitmektir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu