Haber

Reklam gelirlerindeki düşüş istifayı getirdi! Youtube CEO’su Susan Wojcicki istifa etti

Teknoloji devi Google’ın ilk çalışanlarından ve dünyaca ünlü çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile istifasını duyurdu. 54 yaşındaki Wojcicki’nin yerine yardımcısı Neal Mohan’ın geleceği açıklandı.

“BENİM İÇİN ONUR OLDU”

Wojcicki Twitter’da şunları söyledi: “Bugün, Google’da yaklaşık 25 yıl geçirdikten sonra, yeni bir sayfa açmak için geri adım atıyorum. YouTube kullanıcılarını ön plana çıkaran dünya çapındaki içerik oluşturuculardan her gün ilham alıyorum. Bu inanılmaz topluluğun ön cephesi benim. Bu onun için bir onurdu.” sözlerini kullandı.

REKLAM GELİRLERİNİN DÜŞMESİNDEN SONRA İSTİFA EDİLMİŞTİR

Wojcicki’nin istifası, YouTube’un reklam gelirinin Netflix gibi platformlardan ve TikTok ve Facebook makaraları gibi kısa biçimli video hizmetlerinden kaynaklanan yoğun izlenme süresi rekabeti nedeniyle ikinci çeyrekte düşmesinin ardından geldi.

2014’TEN BERİ CEO’YDU

Wojcicki e-postada “aile, sağlık ve kişisel projelere” odaklanacağını ve Alphabet’te danışmanlık rolü üstlenmeyi planladığını söyledi. Daha önce Google’da reklamcılık ürünlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olan Wojcicki, 2014 yılında YouTube’un CEO’su oldu.

YOUTUBE ŞORTLARINA VE MÜZİĞİNE ODAKLANIN

Google’a 2008’de katılan Stanford Üniversitesi mezunu Mohan, YouTube’da Kısa Filmler ve Müzik oluşturmaya odaklandı. CEO değişikliği, Google hisselerinin yüzde 1’den daha az düşmesine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu