Haber

Pazartesi günü devam edecek: Meteorolojiden 15 il için turuncu kod uyarısı, 16 il için sarı kod uyarısı

İki gündür ülkeyi etkisi altına alan soğuk hava, şiddetli yağış, fırtına ve kar yağışı yeni haftada bazı bölgelerde devam edecek.

20 Kasım Pazartesi günü Meteoroloji; 15 ilin turuncu, 16 ilin sarı kodlu olmak üzere toplam 31 il için meteorolojik uyarı yapıldı.

Adıyaman, Batman, Bingöl, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Hakkari, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Dersim, Urfa, Şırnak ve Zonguldak için turuncu uyarı var.

Ağrı, Ardahan, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bursa, Elazığ, Erzurum, Kars, Kocaeli, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Siirt ve Yalova için sarı kod uyarısı verildi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

Meteorolojinin uyarılarının ardından AFAD’dan açıklama geldi. Açıklamada, “Sarı ve turuncu meteorolojik uyarıların yapıldığı illerde ekiplerimiz teyakkuz halinde olup, gelen ihbarlara hızlı bir şekilde müdahale edilmektedir. Vatandaşlarımız sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu, çatı uçması gibi olaylara karşı duyarlıdır. ağaç/direk devrilme, soba/baca zehirlenmesi, buzlanma ve donma.” “Kamuoyunun olaylar, ulaşım aksaklıkları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatırız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu