Haber

Murat Kurum, Türk-İş 1. Bölge Şubesini ziyaret etti

Türk-İş 1. Bölge Şubesi’nde konuşan Kurum, “İşçilerimizle birlikte işçilerimizin haklarını koruyanın yanında olacağız” dedi.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum Beyoğlu’nda Türk-İş 1. Bölge Şubesini ziyaret etti

İSTANBUL – İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’ndaki Türk-İş 1. Bölge Şubesini ziyaret etti. Kurum ziyaretinde yaptığı konuşmada, “İşçilerimizle birlikte işçilerimizin haklarını koruyan tarafta olacağız. Masanın her iki tarafından da bakabileceğiz. Alınan tüm kararlara” dedi. Biz yaparız, Türk-İş’imiz, personelimiz, patronumuz sürece dahil olacak ama biz de masanın bir tarafında olacağız.”

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’ndaki Türk-İş 1. Bölge Şubesini ziyaret etti. Ziyarette Kurum’a AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de eşlik etti. Murat Kurum’u, Türk-İş 1. Bölge Başkanı Halil Faki Erdal ve beraberindeki heyet karşıladı. Murat Kurum sendika üyeleriyle bir araya gelerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın sonunda Kurum ve Kabaktepe’ye sendikanın taleplerinin yazılı olduğu bir belge verildi. Fiyatların sendika üyelerine uygun hale getirilmesi konusunda İstanbul’daki bir sendikanın şube başkanı Murat Kurum’dan destek beklediğini belirtti.

“İstanbul’un işçisi, emekçisi, alın teri olmazsa Türkiye, dünyanın beşten büyük olduğunu söyleyemez.”

Ziyarette konuşan İBB Başkan Adayı Murat Kurum, “31 Mart yerel seçimleri aynı zamanda İstanbul’da yaşayanların İstanbul’un geleceğine karar vereceği bir seçimdir. İstanbul’da trafik sorunu. İstanbul’da deprem riskinin ortadan kaldırılması için alınacak irade.” Bir deklarasyon olacak. İstanbul’da yapılan sosyal yardımlardaki adaletsizliği ortadan kaldıracak seçeneklere sahip olacaklar. İstanbul hepimizindir. İstanbul olmazsa Türkiye olmaz. İstanbul’un çalışanları, emekçileri ve alın terleri olmadan Türkiye dünyanın beşten büyük olduğunu söyleyemez. 1 milyon 400 bini aşkın üyesiyle İstanbul’da Türkiye yok. 500 bin üyesi bulunan Türk-İş’in görüşleri de bizim için değerli. Her zaman ortak yönetim anlayışını sergiledik. Bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda hangi sendikaya üye olursa olsun, hiçbir sendika ayrımı yapmadan, hiçbir sendikaya farklı bakmadan onların talep ve taleplerini her zaman dikkate aldık. Biz bunların ortadan kaldırılmasının yanında olmaya çalıştık. Yapılacak iş konusunda samimi olmaya çalıştık. 31 Mart akşamı tüm İstanbullularla samimiyetimizi ortaya koyacağız. “1 Nisan sabahı yönetim anlayışımızdan samimiyeti ve tevazuyu asla çıkarmayacağız” dedi.

“İşçilerimizle birlikte personelimizin haklarını koruyanın yanında olacağız”

Kurum konuşmasında sendikaların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağımızı belirterek, şunları kaydetti: “Türk-İş’in, sendikalarımızın, işçi ve emekçilerimizin ihtiyacı ne varsa onunla masaya oturacağız ve bu ihtiyaçların karşılanması için çalışacağız. Toplu ulaşımdaki sorunları sizlerle birlikte çözeceğiz. Sadece gelir değil, evimiz, işimiz, gelirimiz de.” Mekanımızın güvenliğini ve afet risklerini sizlerle birlikte ortadan kaldıracağız. Gittiğimiz her yerde Türkiye Asrında İstanbul Vizyon projemiz için milletimizin teveccühüyle karşılaşıyoruz. Çocukların geleceğe inançla baktığı, vatandaşlarımızın, annelerimizin, babalarımızın kaygı duymadığı sağlam bir İstanbul olmasını istiyoruz. İşe ve eve gidiyorlar. Kardeşimizin trafikte sıkıntı çekmeden, sıkıntı yaşamadan evine ulaşmasını istiyoruz. Bir an önce yemeğini yiyeceği evine ulaşmasını, çocuklarıyla bir saat daha vakit geçirmesini istiyoruz. Bu anlayışla hizmetlerimizi sunacağız ve işçilerimizin yanında olacağız. Hem çalışma koşulları, hem gelirleri, hem de bunların dışındakiler. İnsani ihtiyaçlar ne olursa olsun, her zaman patronun yanında olacağız. Çalışanlarımızla birlikte personelimizin haklarını koruyan tarafta olacağız. Masanın her iki tarafından da bakabileceğiz. Alacağımız tüm kararlarda Türk-İş’imiz, çalışanlarımız ve patronumuz sürece dahil olacak ama biz de masanın bir tarafında olacağız. Sizlerin yanında olarak emekçilerimiz ve işçilerimiz adına gerekli adımları atacağız. Onun ihraç edilmesi için gereken her türlü çabayı göstereceğiz. Bu anlayışımızı çalışmalarımız boyunca gösterdik. “Vatandaşlarımız ne istediyse oradaydık” dedi.

“Sizlerin desteğiyle İstanbul 31 Mart akşamı özgürleşecek”

Deprem riskini ortadan kaldırmak için çalışacağını belirten Murat Kurum, “Ülkemiz afetler ülkesidir. Yaşadığımız tüm afetlerde bu anlayışla milletimizin yanında olduk. Hangi birlik olduğuna hiç bakmadık.” Hangi partiye mensuplar, hangi kültüre, hangi dine, hangi inanca mensuplar, milletimizin bizden ne talep ettiğine baktık.” “Verdiğimiz sözleri her zaman tuttuk. Afetlerde 46 bin konut inşa eden, görev sürem boyunca 365 bin sosyal konutun inşaatını ve yapımını tamamlayan, 81 ilde iz bırakan kardeşiniz olarak karşınızdayım. Biteceğiz. İstanbul’daki trafik sorunu, deprem riskini ortadan kaldırmak için tüm gücümüzle çalışacağız, sokaklara huzur ve güven getireceğiz derken bunları bu anlayışla söylüyorum. Sizlerin desteğiyle akşam saatlerinde İstanbul özgürleşecek. 31 Mart akşamı İstanbul’a huzur, güven ve mutluluk gelecek. Birlikte kazanacağız, birlikte çalışacağız, İstanbul’u Türk Yüzyılının parlayan yıldızı yapacağız. “Bunu birlikte başaracağız. Kardeşin ve arkadaşın olarak her zaman telefonun ucunda olacağım” dedi.

“Büyükşehir Belediyesi olarak KİPTAŞ’ın da desteğiyle sendikalarımıza inşaat anlamında her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacağız.”

İşçilerin ev sahibi olması için elinden geleni yapacağını belirten Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben bundan önce de olduğu gibi emekçilerimizin, işçilerimizin Büyükşehir Belediyesi’nden her türlü talebini çözen tarafta olacağım. Sadece geliri artırmak için değil, aynı zamanda personelimizin ev sahibi olmasını sağlamak için de çalışıyoruz.” Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Türk-İş sendikamız dahil arkadaşlarımızın ortaklaşa yürüteceği her türlü proje için KİPTAŞ’ın inşaatı konusunda sendikalarımıza her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacağız. konut satın almayı hedefliyoruz. Deprem riskini ortadan kaldırmak, vatandaşlarımızın uygun, sağlam ve güvenli konutlara kavuşmasını sağlamak için el ele vereceğiz. “Aşağıya koyacağız. Sayın liderim Ergün Atalay ve yönetimine selamlarımızı iletiyoruz. Bu kanuna el birliğiyle sahip çıkacağız. Bu anlayışla çalışmalarımızı yürüteceğiz. 31 Mart akşamı el birliğiyle bu kanuna sahip çıkacağız. İstanbul’da kimsenin kaybetmediği bir zafere sizlerle birlikte ulaşacağız.”

“Her talebi ve ihtiyacı birlikte değerlendirip takip edeceğiz”

Sendika üyelerinin fiyatlarının iyileştirilmesi konusunda İstanbul’daki bir sendikanın şube başkanı olan Murat Kurum’dan destek beklediğini belirtti. Kurum, bu talep üzerine, “Her talebi ve ihtiyacı birlikte değerlendirip takipçisi olacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yerine getiren tarafta olacağız. İstanbul’un tüm bileşenleri ve dinamikleri kardeş olacak ve hiç kimse kardeş olmayacak” dedi. Bir masa etrafında oturup kararımızı vereceğiz. Cumhurbaşkanımıza gitmemiz gerekiyorsa gidip sorarız.” . Harekete geçilmesi gerekiyorsa birlikte karar vereceğiz ve yapacağız. İl başkanım her zaman bu tutum ve davranışa sahipti. Biz AK Parti olarak 22 yıldır iktidardayız çünkü hep böyle bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman personelin, alın terinin, emeğin yanında olmuştur. Bundan sonra da buna devam edeceğiz. “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu