Haber

Merzifon’da okul güvenliği toplantısı yapıldı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Ali Güldoğan başkanlığında Şehit Abdulmuttalip Kesikbaş Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, ilçe genelindeki okullarda güvenli bir ortam sağlanmasına yönelik önleyici ve koruyucu tedbirlerin artırılması ele alındı.

Güldoğan, yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerin huzurlu bir ortamda ders çalışabilmeleri için okul içinde ve çevresinde gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi.

Öğrencilerin eğitim alanlarında huzur içinde olabilmeleri için temel kuralın güvenlik önlemleri olduğunu belirten Güldoğan, “Yeni eğitim döneminin huzur ve güven içinde devam edebilmesi, çocuklarımızın başına gelebilecek her türlü olumsuzluğun önlenmesi için çaba harcıyoruz. Ülkemizin geleceği olan gençlerin okul ortamlarında maruz kalması ve trafik güvenliğinin arttırılması için eğitim ve öğretim.” Bu yılın öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erbil Terbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat ve okul müdürleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu