Yaşam

Menemen Belediyesi ‘Zeybek’ oynayacak, ustalar ‘Çömlekçilik’ yapacak

Menemen Belediyesi yarın açılışı yapılacak olan Türkiye’nin en büyük Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı AGROEXPO’da büyük fark yaratacak. Açılış töreninde Menemen Belediyesi Zeybek Takımı’nın 20 kişilik ekiple Zeybek oynayacağı fuarda çömlek ustaları da tezgâhta hünerlerini sergileyerek çömlekçiliği anlatacak. Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, “Fuarın en keyifli ve renkli standı; Menemen Ticaret Odamız, Menemen Ziraat Odası ve Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin katılımıyla Menemen Belediyesi olacak. Herkesi standımıza bekliyoruz. Dolu dolu keyifli bir toplantı planladık” dedi.

Ustaların elinden Çömlek Gösterisi…

Menemen Belediyesi, 1-5 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na damgasını vurmaya hazırlanıyor. Tarım ve Orman Bakanı’nın da katılması beklenen fuarın açılış töreninde , Vahit Kirişçi, Menemen Belediyesi Zeybek Takımı 20 kişilik bir ekiple Zeybek oynayacak. Menemen Belediyesi standında ilçenin tarımsal varlıkları ve sanat eserleri tanıtılacak. Menemen Ticaret Odası, Menemen Ziraat Odası, Menemen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi de Menemen Belediyesi standında yerini alacak. Ayrıca Menemen Çömlekçilik Derneği fuar süresince katılımcılara çömlek gösterisi sunacak.

“Menemen’in geleceğini konuşacağız”

Fuarın en renkli standı olacaklarını söyleyen Menemen Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, “Bildiğiniz üzere bir tarım şehri olan Menemen’imizde birçok önemli tarım ürünü yetişiyor. Menemen Belediyesi olarak AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda kuracağımız standımızda misafirlerimize tarımsal zenginliklerimizi anlatacağız. Hayata geçirdiğimiz ve hayata geçireceğimiz önemli projelerimizi de tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

“Misafirlerimizi bekliyoruz”

Menemen dayanışmasını ve farklılığını göstermek için her zaman yan yana, direğin ortasında olacaklarını sözlerine ekleyen Pehlivan, “Menemen Ticaret Odamız, Menemen Ziraat Odamız ve Menemen Tarım Kooperatifimiz ile aynı yerde olacağız. Hep birlikte bir tarım şehri olan Menemen’imizde hayata geçirdiğimiz ve hayata geçireceğimiz değerli projelerimizi katılımcılara anlatacağız. Ayrıca Menemen Çömlekçilik Derneğimizin değerli ustaları 5 gün boyunca Menemen Belediyesi standına gelen misafirlerimize çömlek gösterisi sunacak. Belediye çalışanlarımız da kendilerini ziyaret eden misafirlerine yoğurt ikram edecek. İlçemizin tanıtımına değerli katkıları olacağına inandığım fuarın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Menemen’in özel standına misafirlerimizi bekliyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

aydincikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu