Haber

Meksika Devlet Başkanı, APEC toplantısında Biden’a göç yardımı planı için baskı yapacak

MEKSİKA ŞEHRİ, 14 Kasım (Xinhua) — Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD’de düzenlenecek Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Ekonomik Liderler Toplantısında ABD Başkanı Joe Biden’ın göçün azaltılmasına yönelik yardım sağlayacağını söyledi. Latin Amerika. Planın uygulanmasında ısrar edeceğini söyledi.

Lopez Obrador, Pazartesi günü düzenlediği olağan basın toplantısında, istihdam, gelir ve refah olması halinde insanların kendi ülkelerinde kalacağının altını çizdi.

Lopez Obrador gazetecilere verdiği demeçte, “Özellikle Orta Amerika, Latin Amerika, Karayipler ve dünyadaki bazı ülkelerdeki ekonomi, sosyal refah ve politika krizleri göz önüne alındığında bu konu karmaşıktır.” dedi.

Lopez Obrador, “ABD’ye gideceğim ve bu konuyu Başkan Biden ile görüşeceğim. Latin Amerika ve Karayipler halkına yardımcı olacak bir planın onaylanması konusunda ısrar etmeye devam etmek niyetindeyim” dedi.

Lopez Obrador, göçle ilgili sorunların sınırların sınır dışı edilmesi, duvarlar örülmesi veya sınırlara asker konuşlandırılması gibi zorlayıcı tedbirlerle çözülmesine karşı olduğunu belirtti.

Meksika Devlet Başkanı, 15-17 Kasım tarihleri ​​arasında Kaliforniya’nın San Francisco kentinde düzenlenecek APEC toplantısına katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu