Teknoloji

Medieval Apocalypse, Medieval Zombie Survival Oyununu Tanıtıyor

 
Joma Rage tarafından geliştirilen ve birebir olarak yayınlanan açık dünya, hayatta kalma, inşa etme oyunu Medieval Apocalypse, 1 Eylül’de biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. temalı yapımlarda hayatta kalma deneyimi çöpe atılacak ve zombi kıyametinden sonra bu dünyada mücadele etmeye başlayacağız. Oyun hayatta kalma ve zombi temasına sahip olacak. Ancak bu yapı Orta Çağ’a taşınacak yani daha önce görmediğimiz zombi temalı Orta Çağ bu oyunla beraber bizlere aktarılacak.
Klasik hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi burada da bir karakterimiz olacak ve bu karaktere istediğimiz gibi sahip çıkacağız, karakterimizin açlıktan susuzluğa, yaralanmadan barınağa kadar tüm unsurlarıyla ilgileneceğiz, ve hayatta kalmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Oyunda sadece onlara dikkat etmekle kalmayacağız, aynı zamanda zombilerden uzak duracağız ve yaydıkları enfeksiyonlardan uzak durmaya çalışacağız. Bu nedenle oyunda bizleri şiddetli bir yapı bekliyor ve biz bir yandan kendimizle uğraşırken diğer yandan da zombilerle uğraşıyor olacağız.
 
Hem tek oyunculu hem de çevrimiçi bir yapı var.
 
 
Ortaçağ temalı çıktığımız bu macerada kıyamet sonrası bir ortam bizleri bekliyor olacak. Bu ortamlarda yalnız kalmanın oldukça tehlikeli olacağını elbette biliyorsunuz. Bu durumda oyundaki online mod devreye girecek ve diğer oyuncularla ve arkadaşlarımızla birlikte ilerleyebileceğiz. Oyunu isterseniz tek başınıza isterseniz de online multiplayer olarak oynayabiliyor ve hem arkadaşlarınızı hem de obur oyuncuları kendi tarafınıza davet edebiliyor ve bu durumda zombilere karşı bir takım oluşturarak kendinizi savunabiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda hem online PvP hem de online co-op modu bulunuyor. Bu nedenle diğer oyuncularla ve zombilerle uğraşırken bir yandan da takım arkadaşlarınızı tarafınıza davet edip burada güçlü bir küme oluşturabiliyoruz.
Diğer hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi açlık, susuzluk, yorgunluk ve daha fazlasına dikkat etmemiz gereken durumlar oluyor ve sonrasında burada da zombilerle uğraşıyoruz. İçine atıldığımız bu dünyada elbette farklı bölgeler var ve bu farklı bölgeleri keşfetmek, kaynak toplamak, çevreyi keşfetmek ve çeşitli sırları ortaya çıkarmak oldukça değerli. Siz de biliyorsunuz ki bu tür oyunlarda çevreyi keşfetmemiz ve istediğimiz gibi kaynak toplamamız çok önemli. Bu kaynakları toplarken çok dikkatli olmalıyız ve çevreye göz kulak olmalıyız. Ancak böyle bir inançla istediğimiz kaynakları yağmalayabilir ve toplayabiliriz. Topladığımız bu kaynaklarla birlikte yeni nesnelerin ve araçların kilidini açabilir ve bunları crafting mekaniği ile birleştirebiliriz. Bu sayede hem farklı yapılar inşa edebiliriz hem de kendi bölgemizi kurarak burada hayatta kalmanın yollarını arayabiliriz.
 
Oyunda çeşitli ittifaklar kurabiliyoruz.
 
 
Bu özelliklerin dışında zombilere karşı verdiğimiz bu mücadelede ortak bir ittifak oluşturabilir ve bu ittifakla birlikte zombi sürülerine ve sürülerine karşı koyabiliriz. Ayrıca zombilere karşı savaşabileceğimiz ve zombi yuvasını fethedebileceğimiz bir yapı da oyunda yer alacak. Bu nedenle, onları kökten çıkarmak için bu zombi yuvalarını ortadan kaldırmamız ve yok etmemiz gerekecek. Bunun için elbette arkamızda bir ekip olması gerekecek ve çok çetin bir mücadelenin kapısı bizim için açılacak. Bu nedenle burada bir grup oluşturup ilerlememizde çok fayda var.
Kaynak toplamanın dışında oyun içerisinde çeşitli bitkileri toplayabileceğiz ve tabi ki bu bitkilerle kendimizi besleyebileceğiz. Bitkiler sadece karnımızı doyurmakla kalmayacak, aynı zamanda sağlık desteği için de çok değerli olacaktır. Bunun dışında çevredeki vahşi hayvanları tekrar hayatta kalabilmek için avlayabileceğiz, karnımızı doyurabilecek sebzeler yetiştirebileceğiz ve bu sebzelerle birlikte hayatta kalma şansımızı artırabileceğiz. Ayrıca un üretiminden ekmek yapımına kadar pek çok mekanik oyunda yer alacak ve bu mekaniklerle birlikte gerçekçi bir şekilde yapıp bize aktarmaya çalışacağız. Pek çok detayın yer aldığı bu oyunda elbette bu detaylara dikkat etmek gerekecek ve bir yandan da zombileri kendimizden uzak tutmaya çalışacağız.
 
Ortaçağ zırhı ve silah dövme mekaniği
 
 
Oyunda ise kendimize bir bölge belirleyip, bölgede istediğimiz formda çeşitli yapılar kurabileceğiz ve bu yapılarla ölsek de hayatta kalmanın yolunu arayabileceğiz. istek. Oyuna atıldığımız bu hayatta kalma çabasında elbette barınak büyük bir değer taşıyacaktır. Çünkü sığınak olmazsa, zombiler geceleri daha da gaddarken saklanabileceğimiz alanların sınırlı olması nedeniyle hayatımız tehlikede olacaktır. Bundan dolayı burada yaptığımız yapının çatısı vs. bölümü ile burada kendimize ait bir bölge kurabileceğiz ve bu bağlamda kendimizi soğuk havalardan koruyabileceğiz. Kendi kurduğumuz ve inşa ettiğimiz bu yapının dışında oyunda koruyabileceğimiz ve karakterimizi gözetleyebileceğimiz çeşitli zırhlar ve silahlar da olacak. Hayatta kalmanın yollarından biri de bu zırhları ve silahları elimize almak olacaktır. Elbette üzerimizdeki zırhlar soğuk kıştan ve diğer zombilerden kendimizi korumak için çok değerli olacak ve bu zırhı üretebilmek için elbette kaynaklarla birlikte dövmemiz gerekecek.
 
 
Orta çağ teması ile birlikte bu çağa uygun çeşitli zırhlar, silahlar ve yapılarla karşılaşacağız ve bunlarla birlikte daha çok kale tarzı mimariye rastlayabileceğiz. Bu sayede çevreyi keşfedip hayatta kalmanın yollarını arayabileceğimiz oyunda bir yandan yalnız kalacağız, diğer yandan arkadaşlarımızı yanımıza çağırıp bu sayede destek kuvvetleri alabileceksiniz. bizimle. Biliyorsunuz bu şekil oyunları, tek başınıza oynamaktansa arkadaşlarımızla oynamanın daha eğlenceli hale gelmesini sağlayabilir. Bu nedenle, bir yandan arkadaşlarla etkileşim ve diyalog kurarken, diğer yandan zombilerle birlikte savaşırken çok eğlenceli bir durumu yansıtacaktır. Ancak, istediğiniz gibi tekrar oynayabilirsiniz.
 
buhar sayfası
 
 
Zombi temalı hayatta kalma oyunu 1 Eylül’de biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyun bağımsız bir yapım olarak karşımıza çıkacak ve bu bağlamda beklentilerinizi bu oranda dengelemenizde fayda var. Bu şekil oyunlarını seviyorsanız ve ortaçağ temasını seviyorsanız, bu oyuna bir göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Bunun dışında oyunun Steam sayfası şu anda açık ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve oyunun çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. İstek listenize eklediyseniz, e-posta adresinize bir bildirim gönderilecek ve ayrılış günü size bildirilecektir. Oyunun atmosferi ile konusu ve dönemi ile dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyor.
 
oyun fragmanı
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu