Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Havzası’ndaki Kirliliği gündeme getirdi

Gediz Havzası’ndaki kirliliğe dikkat çekmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Gediz Havzası Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma, Çevre ve Kalkınma Vakfı (GEMA) Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve vakıf üyeleri ile bir araya geldi. Gediz Havzası’nın sorunlarının ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı ziyarette, Gediz Havzası’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınması gerektiği de belirtildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Gediz Havzası Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma, Çevre ve Kalkınma Vakfı (GEMA) Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve vakıf üyelerini Egemenlik Evi’ndeki toplantı salonunda ağırladı. Gediz Havzası’nın sorunlarının ve analiz önerilerinin masaya yatırıldığı ziyarette, Gediz Havzası’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınması gerektiği de gündeme getirildi.

AFET GÖNÜLLÜSÜ OLABİLİRSİNİZ

Birinci derece deprem kuşağında olan İzmir’in afetlere dayanıklı hale gelmesi için birçok çalışma yürüttüklerini belirten Önder. Tunç Soyer“Deprem araştırma ve risk azaltma çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da afetlere karşı vatandaşları bilinçlendiriyoruz. Mahalle Afet Gönüllüleri projesi kapsamında İzmir genelinde 1.293 mahallede gönüllülere eğitimler vererek arama kurtarma çalışmalarının daha sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini sağlıyoruz. Bu projede eğitim de alabilirsiniz. Afet gönüllüsü olabilirsiniz” dedi.

EĞİTİM ORDUSU KURACAĞIZ

Gediz Havzası Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma, Çevre ve Kalkınma (GEMA) Vakfı lideri Şener Kilimcigöldelioğlu, suyun ve toprağın korunması gerektiğine vurgu yaparak, “Birey yetiştirerek su kirliliğini önlemeyi amaçlıyoruz. çevre gönüllüleri ve gönüllü emeklilerden oluşan eğitim ordusu ile çiftçilerin köylere ulaşarak eğitileceğini belirterek, “Florida Üniversitesi’nin eğitim programlarından yararlanacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve diğer üniversitelerin de bu projeye katılmasını istiyoruz” dedi. Kilimcigöldelioğlu, Önder Tunç Soyer’e Gediz Deltası’na verdikleri destekten dolayı plaket takdim etti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu