Haber

Isparta’da Site Yöneticisini Öldüren Sanığın Duruşması Ertelendi

Isparta’da bir sitenin otoparkında site yöneticisini kemerle boğarak öldüren sanığın duruşmasında sanığın eski eşi tanık olarak dinlendi. Tanık savunmasında, mağdur Hüseyin Cahit Erdoğan’ın kendisine ahlak dışı tekliflerde bulunduğunu ifade etti. İddialara yanıt veren maktulün oğlu, “Tanık ifadesinde babamın kendisini rahatsız ettiğini söylüyor ama elimizdeki kayıtlarda babamı bir gün içinde 12 kez aramışsınız.” Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Olay, 28 Ocak 2023 tarihinde Fatih İlçesi’ndeki bir sitenin kapalı otoparkında meydana geldi. Site müdürü emekli öğretmen Hüseyin Cahit Erdoğan’ı (71) otoparkta hareketsiz yatarken gören site sakinleri, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, Hüseyin Cahit Erdoğan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Cinayet şüphesiyle savcılığın başlattığı soruşturmada polis, sitenin güvenlik kameralarını inceleyerek Süleyman Ç.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Süleyman Ç. Tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Süleyman Ç. hakkında hazırlanan iddianamede “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Süleyman Ç.’nin davasının ikinci duruşması görüldü. Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Süleyman Ç., tarafların avukatları ve aileleri katıldı.

Duruşmada tanığı dinlenen sanığın boşandığı eşi Gül C., olay günü işlenen cinayetten haberi olmadığını belirtti. Tanık, maddi sıkıntılar nedeniyle eşinden boşandığını ancak bağlantılarını koparmadan görüşmeye devam ettiklerini ifade etti. İfadesinde merhum Hüseyin Cahit Erdoğan’ı tanıdığını belirterek, “Hüseyin Cahit Erdoğan beni temizlik için arıyordu. Birkaç kez temizlik yapmak için evlerine gittim. Daha sonra başka bir yerde iş buldum. Aramaya başladım. ” Devam etti, ben de ona başka bir yerde iş bulduğumu, günde 12 saat çalıştığımı, temizliğe gelmeye zamanım olmadığını söyledim. Bir gün işyerime geldi, akşam yemeğini yedi ve beni tekrar temizlik için aradı, ardından arayıp “Süleyman’la boşandığınızı duydum. Senden hoşlanıyorum. Kız arkadaşım olur musun?” “‘Sana ev açıp ara sıra buraya geleceğim’ dedi ama bu teklifi kabul etmedim” dedi. Tanık, ifadesinin devamında, eski eşinden maddi nedenlerden dolayı boşandığını, borçları ödedikten sonra barışacaklarını belirterek, “Hüseyin Cahit Erdoğan’ın beni aradığını, barışacağımız için aradığını kimseye söylemedim. “

“Hoca Cahit sürekli beni arıyordu”

Mahkeme tanığa Hüseyin Cahit Erdoğan’ın kendisiyle fiziki temasta bulunup bulunmadığını sordu. Tanık ifadesinde, “Hayır, Cahit hocanın benimle fiziki teması olmadı. Temizlik yapmak için evlerine gittiğimde eşi de evdeydi.” Daha önce kullandığı ve kapattığı telefon numaraları kayıtlarda yer alan tanık, ifadesine şöyle devam etti: “Hoca Cahit daha önce kullandığım numaralardan birini aradı, ben de hattımı kapattım ve yeni bir numara aldım. Bir süre sonra, Hoca Cahit o numarayı buldu, o da arıyordu. O da benim hattımı kapatıp mevcut numarayı kullandı.” “Numarasını aldım ve bundan sonra beni hiç aramadı” dedi.

Mahkemede konuşan sanık Süleyman Ç., “Bunları ilk kez burada duyuyorum. Şok oldum, bu nedenle kazan dairesine indiğimde beni kışkırttı” dedi.

Verilen tanık ifadelerine itiraz eden Hüseyin Cahit Erdoğan’ın oğlu Enver Erdoğan, “Tanık ifadesinde babamın kendisini rahatsız ettiğini söylüyor ama elimizdeki kayıtlarda babamı bir günde 12 kez aramışsınız.” Tanık ifadesinde, “Beni aradığında çalıştığım için cevap veremediğim zamanlar oluyordu, çağrılarına cevap veriyordum”, mağdur aradığında ise ‘Bir daha düşündün mü? ‘Şans istiyorum’ gibi sözler kullandığını belirtti.

Şikayetçi avukatı ise verilen ifadelere itiraz ettiklerini belirterek, tanığın sözlerinin kurgu olduğunu, olayın planlı gerçekleştiğini belirtti. Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. -ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu