Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan fırsatçılığa ilişkin açıklama

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, “Ülkemizin depremle mücadele ettiği bu zorlu dönemde Gelir İdaresi Başkanlığımız ve Vergi Teftiş Kurulu Başkanlığımızca gerekli tedbirler alınacak, gerekli yaptırımlar uygulanacaktır. haksız fiyat artışına neden olduğu tespit edilenler ve hiçbir suistimal cezasız kalmayacaktır.” .

Hazine ve Maliye Bakanlığı, twitter hesabından fahiş fiyat artışları uygulayan fırsatçılar hakkında yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle acil durum malzemelerine olan talep neticesinde fahiş fiyat artışları uygulayan bazı fırsatçıların olduğu görülmektedir.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemde Gelir İdaresi Başkanlığımız ve Vergi Kontrol Kurulumuz tarafından gerekli tedbirler alınacak, haksız fiyat artışına sebep oldukları tespit edilenler hakkında gerekli yaptırımlar uygulanacak ve suiistimaller cezasız kalmayacaktır. .

Hep birlikte yaşadığımız ve derinden hissettiğimiz bu olumsuz sürecin aşılması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu