Haber

Fatih Tekke: “Kesinlikle galip gelmek istiyorduk”

İstanbulspor Teknik Yöneticisi Fatih Tekke, Hatayspor ile çok kıymetli ve katiyen kazanmaları gereken bir gayret oynadıklarını, kaybettikleri için ise üzgün olduğunu söyledi.

Spor Toto Harika Lig’in 14. haftasında İstanbulspor, sahasında Hatayspor’a 1-0 mağlup oldu. Çabanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan İstanbulspor Teknik Yöneticisi Fatih Tekke, “Maçın birinci 20-25 dakikasında Hatayspor’un golüne kadar istediğimiz oyun değildi. Savunmada, ikinci bölgede beklerken ancak bu kadar 5-4-1 bekleyebilirsiniz. Hatayspor bu arayı iyi oynadı. Biraz daha buna hazır olmamızdı. Kupa maçındaki yorgunluk hissi olabilir. Sonraki 3’te 2’lik bölüm istediğimiz gibi geçti. Gol bulmamız gerekiyordu baskı kurmuşken. Maalesef gole çeviremedik, üzgünüz. Ben oyuncularımın özellikle 3’te 2’lik kısımdaki isteğinden ötürü ümidimi kaybetmiyorum ancak çok değeri bir maçtı. Katiyen galip gelmek istiyorduk. Bunları telefi edeceğimiz maçlar olur umarım. 4. maç, nerede kusur yapsak bize gol olarak dönüyor” şeklinde konuştu.

“Çocukların geleceği bizim için çok önemli”

Hakem kararlarının sorulması üzerine Tekke, “Hakemler karar veriyor fakat bazen çizgi hakemleri gözümüzün önünde oluyor, bize kolay kart çıkıyor. Biz gelişmesini sürdürmeyi isteyen, oynamaya muhtaçlığı olan, mühlete muhtaçlığı olan tertibi öğrenecek olan yeni bir hoca ve anlayışı. Çocuklara söylediğim şey; geleceğinizde size katkı sanmak istiyorum. Çocukların geleceği bizim için çok önemli” cümlelerine yer verdi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu