Haber

Eski karısını öldürmesi için Bincoin ile kiralık katil tutan kadına hapis cezası

ABD’de eski karısını ‘kaza süsü vererek’ öldürmesi için Bitcoin ile kiralık katil tutan kadın hapis cezasına çarptırıldı. 5 bin dolarlık Bitcoin karşılığında kiralık katil kiralamak istediğini itiraf eden 38 yaşındaki Kristy Lynn Felkins, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mart ayında kendisine yöneltilen suçlamaları kabul eden Felkins’in 5 yıllık cezasını tamamladıktan sonra 3 yıl müşahede altında tutulmasına karar verildi.

SEYAHATTE ÖLDÜRÜLMEK İSTEDİ

Associated Press’in haberine göre Nevada eyaletinde yaşayan Felkins, 2016 yılında kiralık bir ev kiralamak için bir internet sitesine başvurdu. Felkins, bağlantısından eski karısını California, Chico’ya seyahat ederken öldürmesini istedi. Felkins ayrıca eski karısının “yeni kız arkadaşının cinayet sırasında yaralanıp yaralanmadığını umursamadığını” söyledi.

‘CİNAYETİ AŞMAK İÇİN’ EK ÜCRET ÖDEMEYİ KABUL ETMEK

Rapora göre Felkins, “cinayeti hızlandırmak için” ek 4.000 dolar ödemeyi kabul etti. Felkins, eski karısının ölümünden sonra yüklü bir hayat sigortası ödemesi almayı beklediğini ve cinayetin “kaza süsü verilmesini” istediğini söyledi. İfadesine göre, temas kurduğu kişiye “cinayete gasp süsü vermenin mümkün olup olmadığını” sordu.

Felkins, Eylül ayında cezaevine gönderilecek. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu