Haber

DEVA Parti lideri Ali Babacan’dan seçim vaatleri ve 6 parti birlik açıklaması

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Bu 6 partinin bir araya gelmesi seçime kadar sadece ittifak değil. Normalde bakınca seçim ittifakı biliyorsunuz. Yasal olarak yani seçime kadar bir birlik ama bizimki seçimden sonra 5 yıl sonra “Birlikte birlikte kazanacağız” dedi gençler.

DEVA Parti lideri Ali Babacan, seçim çalışmaları için gittiği Siirt’in Kurtalan ilçesinde vatandaşlara seslendi. Babacan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“TÜRKİYE’DEKİ TÜM SULAMA YATIRIMLARINI 5 YIL İÇİNDE TAMAMLAYACAĞIZ”

“Devlet olarak gübre maliyetinin yarısını karşılayacağız. Yem maliyetinin yarısını karşılayacağız. Çiftçilerimizin kullandığı elektrik ve mazot tarifelerini düşüreceğiz, çiftçilerimizin daha uygun kurallar çerçevesinde almalarını sağlayacağız. ilk 5 yıl Türkiye’deki tüm sulama yatırımlarını tamamlayacağız. Projesi hazır kaç tane baraj, gölet, gölet var?” Su temin hattı, kapalı basınçlı sistem dağıtım, damla sulama, yağmurlama sistemi varsa hepsini bitireceğiz. Böylece toprağı suyla buluşturmuş olacağız. Çiftçimizin borçlarının faizini sileceğiz. Borcun köpüğünü toplayacağız. Anaparayı da 2 yıl ödemesiz taksitlere böleceğiz.

“ALTI TARAFLAR ANLAŞABİLİR Mİ? NE DEMEKTİR? ANLATIYORUZ”

2300 maddelik ortak politika metni hazırladık. Kurulacak hükümetin 20 bakanının ödevi hazır. Daha önce böyle bir şey yapılmadı. “Acaba altı taraf anlaşabilecek mi?” onlar sorar. Ve diyorum ki, ‘Anlaşabilir mi’ ne anlama geliyor? Kabul ettik.

“ALTI PARTİ BİRLEŞMESİ SEÇİME KADAR BİR İTTİFAK DEĞİLDİR”

Bu altı partinin bir araya gelmesi seçimlere kadar sadece bir ittifak değildir. Normalde bir ittifak hukuken baktığınız zaman bir seçim ittifakıdır. Yani seçime kadar bir birlik. Ancak bizimki seçimden sonra 5 yıl birlikte ülkeyi yönetme birliğidir. Gençler ‘Birlikte kazanacağız’ diyor. Bu ülkeyi aynı zamanda birlikte yöneteceğiz. Hep birlikte olacağız ve bu ülkeyi hak ettiği yüksek standartlara her zaman ulaştıracağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu