Ekonomi

Borsa günü rekorlarla tamamladı

BIST 100 endeksi, evvelki kapanışa nazaran 114,67 puan artarken, toplam süreç hacmi 92,4 milyar lira düzeyinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 1,38 ve holding endeksi yüzde 1,62 bedel kazandı.

Sektör endeksleri ortasında en fazla kazandıran yüzde 7,14 ile turizm, en çok gerileyen ise yüzde 1,41 ile ulaştırma oldu.

Analistler, Fed’in faiz artışlarını nerede sonlandıracağına ait soru işaretleri ve kripto para piyasalarındaki negatif seyrin global piyasalarda fiyatlamaları zorlaştırdığını tabir etti.

Yurt içi piyasaların ise olumlu ayrışmasını sürdürdüğünü lisana getiren analistler, G20 toplantısından gelecek haber akışı ile Fed ve Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin kelamla yönlendirmelerinin yatırımcıların odağında olduğunu söyledi.

Yarın data gündeminde yurt içinde bütçe istikrarı, yurt dışında ise Euro Bölgesi’nde ve Japonya’da büyüme Çin’de sanayi üretimi, Almanya’da Zew endekslerinin öne çıkacağını lisana getiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 4.400 ve 4.350 düzeylerinin takviye, 4.600 puanın direnç pozisyonunda olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu