Haber

Beyzanur’un hedefi Avrupa ve olimpiyatlar

Gemlik Belediyespor, altyapıya verdiği değerle çeşitli kesimlerden sporcularını ulusal ve uluslararası maçlara göndermeye devam ediyor. Bursa’da yapılan milli takım elemelerinde heptatlon kategorisinde ikinci olan ve Milli Kurmay’a katılmaya hak kazanan Beyzanur Topçu, hedefinin Avrupa Şampiyonası ya da olimpiyatlar olduğunu belirtti.

Yaklaşan Balkan Şampiyonası öncesi ülkemizi A Milli Kadro’da temsil edecek olan Beyzanur Topçu, Gemlik Belediyespor Atletizm Kolu Antrenörü Burhan Gümüş nezaretinde Gemlik Atatürk Stadı’ndaki atletizm pistinde antrenmanlarına devam ediyor.

Topçu, “İstiklal Marşımızı Söylemek İstiyorum”

Yaklaşan Milli Kurmay kampı öncesi çeşitli değerlendirmelerde bulunan Beyzanur Topçu, bu başarı için 4 yıldır uğraştıklarını, sabah akşam antrenman yaptıklarını söylerken, başarılı sporcunun şu anki hedefinin bir üst lige çıkmak olduğunu ifade etti. Balkan Şampiyonası’nda madalya Bunun da yeterli olmadığını vurgulayan Topçu, “İstiklal marşımızın Avrupa’da ve olimpiyatlarda söylenmesini istiyoruz, Belediye Başkanımız Mehmet Uğur Sertaslan’a desteği için teşekkür ediyorum” dedi.

Gümüş, “Yarışlara günde 2 antrenman yaparak hazırlandık”

Gemlik Belediyespor Atletizm Şube Antrenörü Burhan Gümüş, “Beyza ile yaklaşık 6 yıldır atletizm yapıyoruz. Biz daha önceydik; Türkiye şampiyonalarında üç adım atlama, uzun atlama, 60 metre engelli ve 80 metre engellide madalyalar kazandık. Heptatlon kategorisine geçtikten sonra tüm şampiyonlarda madalya almaya devam ediyoruz. Sporcumuz, U18 Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olurken, U20 Şampiyonası’nda da kategorisi olmamasına rağmen kendisinden iki yaş büyüklerle yarışarak Türkiye ikincisi oldu ve 2018’de yapılacak Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Denizli. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki antrenman yaparak yarışmalara hazırlanıyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu