Haber

Ben-Gvir, İsrail Parlamentosu’ndaki Arap milletvekillerinin Filistinli tutukluları ziyaret etmesini kısıtladı

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, İsrail Meclisi üyelerinin Arap milletvekillerinin ziyaretlerini Filistinli tutuklularla sınırlama kararı aldı.

İsrail Kamu Yayın Kurumu’nun (KAN) haberine göre Ben-Gvir, Arap milletvekillerinin güvenlik nedeniyle hüküm giymiş kişileri ziyaret etmesine olanak sağlayan uygulamayı iptal etme kararını Meclis Başkanı Amir Ohana’ya bildirdi.

Ben-Gvir, Ohana’ya “her siyasi partiden yalnızca bir üyenin güvenlik mahkûmlarını ziyaret etmesine izin verme ve ziyaretlerin uygun şekilde denetlenmesini sağlama şeklindeki eski uygulamaya geri dönmeyi planladığını” söyledi.

İsrailli Bakan, “Parlamento üyelerinin güvenlik mahkûmlarıyla görüşmelerinin terör propagandasının kışkırtılmasına ve desteklenmesine yol açabileceğine inanıyorum” dedi. ifadesini kullandı.

Ben-Gvir ayrıca 6 Ocak Cuma günü İsrail’in güneyindeki Nefha Hapishanesini ziyaret ederek “Filistinli mahkumların koşullarının iyileştirilmemesi için önlem alma” tehdidinde bulundu.

İsrail’de “Kanal 12” televizyonunun haberine göre eski İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan, 2016 yılında Filistinli tutukluların her siyasi partiden birer milletvekili ile ziyaretine son verme kararı almıştı. , Omar Bar-Lev, bu prosedürü değiştirmeye ve tüm Meclis üyelerinin ziyaretine izin vermeye karar vermişti.

karliovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu