Haber

Bakan Soylu’ya canlı yayında soruldu: Muhalefet kazanırsa ‘darbe’ olarak kabul eder misiniz?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini “darbe girişimi” olarak nitelendirdi. Soylu’ya bugün katıldığı canlı yayında yine gündem yaratan sözleri soruldu.

“BİZİM SORUMLULUĞUMUZ TÜRKİYE’NİN KARŞISINDAKİ GÖRÜNTÜYÜ ANLATMAKTIR”

“Muhalefet kazanırsa ‘Darbe oldu’ mu sayacaksınız?” Soruya yanıt veren Soylu, “Türkiye seçimlerini hep huzur içinde yapmıştır. 15 Temmuz’u başaramayanlar, ondan önceki dönemsel darbeler, 6 Ekim olayları- bizim ifade ettiklerimiz açık ve nettir. 8… Amerikan menşeili bir girişimdir ‘Apo ve Selo’ya özgürlük vereceğim’. Bunu söylememin nesi yanlış?

“15 TEMMUZ’DA YAPAMADIKLARINI YAPMAK İSTİYORLAR”

Amerika’daki seçimlere müdahale ediyor muyum? Bağlı kuruluşları ifşa oldu, bunu ortaya çıkardık. Bu açıklama 15 Temmuz’a kadar sürdü. 15 Temmuz darbesinde yapamadıklarını burada yapmak istiyorlar. Zaten ben söylemiyorum, burada Biden söylüyor.”

NE DEDİ?

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nı ziyaretinde açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, “15 Temmuz 2016 darbe girişimi halkın sokağa döküldüğü karşısında başarısız oldu. 15 Temmuz onların fiili darbe girişimiydi. bir siyasi darbe girişimidir bu çok açık ve nettir 14 mayıs 2023 batının siyasi darbe girişimidir 14 mayısta türkiyeyi tasfiyeye yönelik hazırlıkların her biri bir araya getirilerek oluşturulabilecek bir darbe girişimidir. Bunu bugün Amerika’nın başındaki kişi yıllar önce söyledi.Yıllar önce denedikleri onca şeyi, yöntemler boşa çıkınca Türkiye’yi ancak böyle bir yöntemle ele geçirebileceklerini konuştular.

piraziz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu