Haber

Bakan Kasapoğlu depremzedelerle iftarda bir araya geldi

gençlik ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm kurum ve kuruluşlarla depremzedelerin yanında olduklarını söyledi.

Kasapoğlu, depremden etkilenenlerin ağırlandığı Kırıkkale Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. Yurdun yemekhanesinde tabldot alıp sıraya giren Kasapoğlu, mağdurlarla birlikte sofralarında iftar yemeği yedi.

Afetlerin acısını yaşadıklarını vurgulayan Kasapoğlu, “İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu acılarla birlikte mücadele edeceğiz ve yaralarımızı birlikte saracağız. Öğrencilerimiz için inşa ettiğimiz ama gerektiğinde bu milletin bütün evlatlarını barındıran yurtlarımız, bugün de sizleri misafir ediyor.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla deprem bölgelerinde yapılacak konutların temellerinin atılmaya başlandığını kaydeden Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Binalar hızla yükselecek biz de sizleri sağlam ve emin yerlere ulaştırmış olacağız. Ramazan mübarek bir aydır, kutsal bir iklimdir. Bu iklim paylaşma ve dayanışma demektir. Bugün sofralarınızda bizleri ağırladınız. Devlet ve hükümet olarak tüm kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içinde olacağız. Sizin yanınızdayız. Gençlik ve Spor Bakanlığı tüm ekipleriyle hizmetinizdedir ve olmaya da devam edecektir.”

Bakan Kasapoğlu’na Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz ve diğer yetkililer eşlik etti.

haber-ugurludag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu