Haber

Asrın faciasında 65 kişinin mezarı haline gelen apartmanın yıkılma anı kameraya yansıdı: Felaketin büyüklüğü ortaya çıktı

Asrın faciasında 65 kişinin mezarı haline gelen apartmanın yıkılma anı kameraya yansıdı: Felaketin büyüklüğü ortaya çıktı

HATAY – Hatay’ın İskenderun ilçesinde 65 kişinin hayatını kaybettiği Sahil Apartmanı’nın yere yığıldığı anın güvenlik kamerası görüntüleri aylar sonra ortaya çıkarak felaketin büyüklüğünü ortaya çıkardı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’da çok sayıda bina yıkıldı, 25 bin kişi hayatını kaybetti. 6 Şubat depremine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. İskenderun ilçesi Meydan Mahallesi’nde bulunan Kıyı Apartmanı’nın 6 Şubat gecesi çöktüğü anın görüntüleri aylar sonra ortaya çıktı. Görsellerde; 65 kişinin mezarı olan 6 katlı 2 bloktan oluşan binanın beşik gibi sallanarak çöktüğü görüldü. Yüzyılın felaketinin boyutunu ortaya koyan binadan geriye sadece arazi kaldı.

“Apartmanda insanlar vahşice öldü”

6 Şubat depreminde zor günler geçirdiğini belirten İstek Yavuz (45), Eda ve Kıyı Apartmanı’nın depremin ilk 10 saniyesinde çöktüğünü belirterek, “Apartmanda insanlar vahşice öldü. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın” dedi. Bir kişinin hayatta kaldığını tahmin ediyorum. Binanın ne zaman yapıldığını bilmiyorum ama çok da eski değildi.” ” söz konusu.

“Bu iki bina depremin ilk 15 saniyesinde çöktü.”

Kıyı Apartmanı’nın depremin ilk 15 saniyesinde çöktüğünü söyleyen esnaf Davet Gürpınar (32), “6 Şubat’a kadar Sahil ve Eda Apartmanı olmak üzere iki yüksek binamız vardı. Bu iki bina depremde çöktü. Depremin ilk 15 saniyesi eski binalardı. Depremin şiddetine dayanamayıp çöktüler. Bu açık.” “Sayıyı bilmiyorum ama 60-80 kişinin öldüğünü söylüyorlar. Apartmanın enkazından 4-5 kişi kurtuldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu