Haber

Apple’ın Katlanabilir iPhone İddiası

Görünüşe göre Apple’ın yeni iPhone tasarımı birkaç yıl içinde aramızda olacak. Son dönemde bu tasarımın nasıl olacağı konusunda çokça ortaya atıldı. Buna göre birkaç yıl içinde katlanabilir iPhone modelleriyle de karşılaşabiliriz. Sızıntıya göre bu modeller tasarım sürecinin çok başında olsa da 2026 yılında piyasaya sürülme ihtimalinin olduğu düşünülüyor.

Aşılması gereken birçok engel var

Ancak katlanabilir iPhone modeli için aşılması gereken pek çok engel olduğu söylenebilir. Bunlardan ilki katlanabilme özelliğinin telefonu hasarlara karşı daha savunmasız hale getirmesidir. İkinci sorun ise katlanabilir telefonların normal telefonlara göre belirgin şekilde daha kalın olmasıdır. Ancak Apple gibi tasarımda mükemmelliği arayan bir markanın kalın bir iPhone piyasaya sürmesi pek mümkün görünmüyor.

Apple’ın 2018 yılından bu yana katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu proje bir süre rafa kaldırılmış olsa da yeniden ortaya çıkacağı kesin. Ancak firmanın katlanabilir ekranlarla ilgili asıl sorunu ekranda estetik açıdan hoş görünmeyen bir çizginin bulunması. Apple mühendislerinin bu durumun nasıl aşılacağı konusunda yoğun bir şekilde çalıştığı biliniyor.

Bakın Elon Musk Apple Vision Pro hakkında ne dedi!

Bazıları katlanabilir ekranın iPhone’dan önce iPad’e geleceğini iddia ediyor. Sektör yetkilileri, katlanabilir ekran teknolojisinin her geçen gün geliştiğini ve akıllı telefon pazarındaki ağırlığının giderek artacağını söylüyor. Hatta Apple’ın Çin’deki azalan iPhone satışlarının, kullanıcıların katlanabilir telefon tercihinden kaynaklandığını iddia edenler bile var.

Peki siz bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Katlanabilir bir iPhone modelinin mümkün olduğunu düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşmanız yeterli. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu