Haber

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ İzmir’de karşılandı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak açıklanan Hamza Dağ, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda partililer tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde partisinin 17’si büyükşehir belediyesi olmak üzere 48 belediye başkan adayını açıkladı. AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Lider Adayı, Milletvekili Hamza Dağ oldu. Dağ, İzmir’e dönmek üzere yola çıktı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indi. Havalimanında, İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Ceyda Bölünmez Çankırı, Mahmut Atilla Kaya, Eyüp Kadri İnan, Şebnem Bursalı ve partililer; ‘Dağ gibi arkandayız’, ‘Hamza’mız hoş geldin’, ‘örgütün arkasında dağ gibi cumhurbaşkanım’ yazılı pankartlar ve davullarla coşkuyla karşılanan Hamza Dağ’a büyük ilgi gösterildi.

Havalimanında oluşturulan miting alanında İzmirlilere seslenen Hamza Dağ, “Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle birlikte yeni bir yola çıkıyoruz. Kentimizin, kentimizin ihtiyaçlarını gideriyoruz. Gençlerimizin sorunları, esnafımızın beklentileri, sanayicilerimizin istekleri, çiftçilerimizin sorunları, kısacası İzmir’in ve İzmirlilerin tüm sorunları.” Sorunlarının farkındayız ve bunları çözecek iradeye sahibiz. Bornova Küçükpark’taki öğrenci kardeşlerimizin bu şehirde yaşarken sürekli sıkıntı yaşamamalarını istiyoruz. Gençlerimizin mezun olduktan sonra iş bulmak için bu keyifli şehre veda etmelerine gerek yok. Öğrencilerimizin Karşıyaka Alaybey’de yaşamasını istiyoruz. Emeklilerimiz nefes alacak yer bulamıyor diye evlerine kapanmamalı. Konak Kemeraltı ve Anafarthalar’daki esnafımız “İş yerimi su basar mı?” diye endişelenmesin. her yağmur yağdığında. Çiğli Organize Sanayi’deki sanayicilerimiz dünyayla rekabet etmek varken yerel aktör olarak kalmamalı. Tüm İzmirliler, ulaşım sıkıntısı nedeniyle yollarda saatlerce vakit geçirmek zorunda kalmamalı. Daha birçok sorun ve tuhaflık. Maalesef güzel İzmir’imizde top haline geldi. Ancak umutsuzluğa ve karamsarlığa asla yer yoktur. Çünkü biz İzmir’iz, başarabiliriz” dedi.

“CHP’li belediyelerin projelerinin hızlanmasına katkı sağlıyoruz”

Konuşmasında gerçekleştirilen eylemlere değinen Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir’imize büyük değer katan son başbakanımız Binali Bey’in büyük gayretleriyle Sabuncubeli ve Konak Tünellerinin inşası, Alsancak Mustafa’nın inşası Denizli ve Göztepe Gürsel Aksel stadyumları, Adnan Menderes Havalimanı kapasitesine ulaşıldı. Foça, Ödemiş ve Menderes devlet hastanelerinin yapımında, İzmir Şehir Hastanesi’nin işletmeye alınmasında, Menemen, Aliağa ve Çandarlı Karayolları inşaatında, Bergama ve Menemen’de serbest bölgelerin açılması, Kınık’ta TOKİ konutlarının inşaatında, Urla’da Teknokent’te bu kardeşimizin emeği, katkısı ve izi hemen yanıbaşımızda olan ESBAŞ’ın inşaatında devreye alınmasındadır. İzmir Depremi sonrasında bu kentte 5000 konutun yanı sıra birçok okul ve KYK yurt inşaatında. Kısacası şehrimize değer katan sayısız proje ve çalışmada. “Ayrıca projelerin hızlanmasına ve onaylanmasına da katkı sağlıyoruz. CHP ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyesi tarafından yürütülüyor.”

“İzmir’e yağmur sel değil rahmet getirecek”

İzmir’i akıllı ve modern bir şehir olarak geliştireceklerini belirten Hamza Dağ, “Altyapı sorununu tarihe gömeceğiz. Deprem riskine karşı her türlü tedbiri almış bir şehircilik anlayışını ortaya koyacağız. İzmir’i metro ağlarıyla donatacağız, trafik sorununu ortadan kaldıracağız, temiz bir körfez yaratacağız.” Bunu bu şehre sunacağız. İzmirliler evine gitmekten, çalışmaktan mutlu olacak. Rahat bir yaşam sürecekler. Çünkü İzmirli kardeşlerim sorunları değil, yaşanabilir, huzurlu bir şehri hak ediyor. Bu seçim bir yerel seçimdir. Bu yarış bir hizmet yarışıdır, İzmir’in kalkınma yarışıdır. “31 Mart Gecesi herkesin mutlu olacağı, geleceğe daha heyecanla bakacağı bir gece olacaktır. 31 Mart’tan sonra gelecek güzel günleri hep birlikte karşılayacağız. Sadece dağlarda değil, kırlarda da çiçekler açacak. İzmir sokakları artık İzmir’e sel değil, yağmur bereket getirecek.” yer verdi.

“Şimdi sıra İzmir’de”

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir’e giden her yolu aydınlattıklarını belirterek, “İzmir’in arkasındaki dağların, dağlarının çiçeklerinin, yaralarına şifalarının, özlemlerine kavuşmanın vakti geldi. Şimdi sıra geldi. en ıssız, en ıssız yollarını aydınlat. Bu şehir güzel İzmir.” Yıllardır halkının acısını dert etmeyen, öngörüsüz, beceriksiz ve plansız bir yönetimin pençesinde zaman kaybetmiş, zarar görmüş ve tükenmiştir. Keyifli İzmir çeyrek asırdır onu İzmir yapan fiyatlardan ve hak ettiğinden mahrum kalmış, sadece yüzü değil her uzuv, her hücresi hasta. Peki çare nerede? Kimde var? Başta İstanbul olmak üzere birçok şehri ayağa kaldıran ekiplerin kurduğu bu çatının içinde yer alıyor. AK Parti’nin sabırlı, kararlı, dinamik ve üretken mayasındadır. Şimdi sıra İzmir’de. Önderimiz Hamza Dağ’la sıra İzmir’de. “Yüzünü beyazlatıyor ve göğsünü şişiriyor” dedi.

“Kapıyı çalmadık, içeri girmedikçe kalp kalmayacak”

İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan, artık İzmir için kolları sıvamanın zamanının geldiğini belirterek, “Bugün İzmirli hemşerilerimize sevgilerimizi haykırdığımız bir gün. Bugün, İzmir’e taşıyacağımız Hamza Dağ için büyük bir gün. 31 Mart gecesi tüm İzmirlilerin desteğiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görüyoruz.Her kesimden, her kesimden, her fikirden hemşehrilerimiz sıkıntıdayken, acısını paylaştığı kişidir. . O bu organizasyonların kalbinden gelen bir isim. İzmir onu seviyor, o da bu şehrin mahallelerini, sokaklarını seviyor. Şimdi İzmir için kolları sıvama zamanı. Kapı kalmayıncaya kadar çalışma zamanı Kapı çalıyor, girecek yürek kalmadı. Cumhurbaşkanımıza bir sözümüz var. Yerel seçimlerde gece sandıklar açıldığında İzmir’in sonuçlarını görünce çok üzüldük. Çünkü çok çalıştık, fedakarlık yaptık. Hiçbir zaman suçlamadık. Seçmenlerimiz, hatayı kendimizde gördük ve daha iyi anlatabilirdik dedik. Artık tüm İzmir’e seslenmiyoruz. Bu şehri 25 yıl geriye götürenlerin durumu ne olacak? Sorunlardan, krizlerden, beceriksiz yöneticilerden kurtarın. Hadi AK Parti’ye ve Hamza Dağ’a bir şans verin. “31 Mart gecesi kadınlarımızla, çocuklarımızla, gençlerimizle kazanacağız, hep birlikte başaracağız” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu