Haber

AK Parti Canbey’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, hak ve adaleti esas alan bir anlayışla kadının statüsünün yükseltilmesi için değerli çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Canbey, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, kadın ve erkek arasında adaleti ilke edinmiş bir geleneğin mensupları olduklarını kaydetti.

Hak ve adalete dayalı bir anlayışla kadının statüsünün yükseltilmesi adına değerli çalışmalara imza attıklarını belirten Canbey, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kadın istihdamının önündeki engelleri kaldırarak, kadının hayatın her alanında hak ettiği yere gelmesi için tedbirler aldık, imkanlar sağladık. En önemlisi de toplumumuzun huzuru ve aile birliğinin güçlenmesi için politikalar yürüttük. geleceğimizin teminatı için.Şiddet mağduru,görevinin başında katledilenleri,ülkemizin bekası,milletimizin geleceği için.Ülkemiz uğruna şehit olan tüm kadınlarımızı rahmetle anıyorum. her birine Allah’tan rahmet diliyorum.Sevgili evlatlarını, eşlerini, babalarını ve kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehitlerimize, depremzede olan vatandaşlarımıza sabırlar diler, tüm şehitlerimizi tebrik ederim. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar.”

beykoz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu