Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan Dilan ve Engin Polat’a ilişkin açıklama: “Gerekli olan her şey yapılıyor”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dilan ve Engin Polat çifti hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin son bilgileri paylaştı. Tunç, MASAK’ın hazırladığı raporun ardından gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Dilan ve Engin Polat çiftinin lüks yaşamının ardından başlayan tartışmalar, çift hakkında savcılık soruşturmasını gündeme getirdi.

Çiftin sahibi olduğu şirketlerde yapılan soruşturmada kara para aklama iddiaları öne çıktı ve Dilan ile Engin Polat’ın mal varlıklarına el konularak yurt dışına çıkma yasağı getirildi.

‘Uzlaşma Ödül Töreni’ne katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Polat çiftiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Basına yansıyan olaylarla ilgili özellikle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma var. Orada 12 kişiye seyahat yasağı ve adli kontrol tedbiri uygulandı, tüm mal varlıklarına el konuldu. Dolayısıyla tüm bunlar MASAK raporları çerçevesinde hızla incelenecek.”

“Özellikle sosyal medyada yargının bu konuda duyarsız olduğu yönündeki eleştirilere kesinlikle katılmıyorum. Onlara inanmayın. Yargı her türlü suçu kararlılıkla takip ediyor. Özellikle son dönemde çetelere ve uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonların tamamı yargının talimatıyla yürütülüyor. “Yargı her türlü suç ağını çökertmeye devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu