Haber

ABD’nin Pensilvanya eyaletinde tankerin düşmesinin ardından I-95 karayolu çift yönlü trafiğe kapatıldı.

YENİ Ülkenin en değerli karayollarından biri olan I-95, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde üst geçide çarpan tankerin yanması sonucu çift yönlü trafiğe kapatıldı.

New York ile başkent Washington arasındaki ana bağlantıyı oluşturan I-95 karayolunun Philadelphia şehir bölümünün üst geçidinin kaza yapan tankerin yanması sonucu çöktüğü belirtildi.

Philadelphia polisi basın açıklamasında “yanıcı maddelerle yüklü tankerin uzun süre yandığı” ve açığa çıkan ısının çelik yapıya zarar vererek üst geçidin çökmesine neden olduğu bilgisini paylaştı.

Tankerden yükselen alevler sonucu karayolunun her iki yönü yaklaşık 3,5 kilometre trafiğe kapatılırken, orta hal bağlantı yolunda uzun kuyruklar oluştu.

Ölen veya yaralananın olmadığı olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

ABD Başkanı Joe Biden Bilgilendirdi

Beyaz Saray basın sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD’nin başkenti Washington’a yaklaşık 2 buçuk saat uzaklıkta bulunan kazanın ardından Twitter’da yaptığı paylaşımda Başkan Joe Biden’ın olayla ilgili bilgilendirildiğini belirtti.

Jean-Pierre, “Başkan’a çöküş hakkında bilgi verildi ve Beyaz Saray yetkilileri yardım teklif etmek için Vali (Josh) Shapiro ve Belediye Başkanı (Jim) Kenney ile temasa geçti” dedi. terimini kullandı.

ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, Pensilvanya Valisi Shapiro ve Federal Karayolları İdaresi yöneticileriyle temas halinde olduğunu söyledi.

haber-senpazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu