Haber

Sadakataşı Derneği Bangladeş, Kırgızistan ve Nepal’de cami projelerini tamamladı

Sadakat Derneği; Bangladeş, Kırgızistan ve Nepal’de projelendirdiği camileri, Sri Lanka’da yaptırdığı okulu hizmete açtı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Bangladeş’in Cox’s Bazaar bölgesinde inşa edilen Fatma-İhsan Özdemir Mescidi ibadete açıldı.

Dernek tarafından 800 metrekarelik alanda projelendirilen ve 250 kişinin kullanabileceği caminin yanında açılan şadırvandan bölge halkı da faydalanacak.

Kırgızistan’ın Yangi Hayot bölgesinde açılan 130 metrekare alan üzerine inşa edilen Hatipoğlu 5 Camii’nde 200 kişi aynı anda namaz kılabilecek. Mescidin elektrik ihtiyacı ise kurulacak olan güneş enerjisi paneli ile karşılanacak.

Nepal’de tasarlanan Makak Aile Camii dernek ekibi tarafından ibadete açıldı. Toplam 100 metrekare alan üzerine inşa edilen camiden 130 kişi yararlanabilecek. Bölgedeki çocuklara camide din eğitimi de verilecek.

Sri Lanka’nın Puttalam bölgesinde 85 metrekare üzerine projelendirilen Meryem Yorulmaz Okulu’nda 2 derslik ve idare odası bulunuyor. Açılan okulda 60 öğrenciye ülke müfredatının yanı sıra din eğitimi de verilecek.

Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal, Afrika ve Asya’nın yoksul bölgelerinde yaşayan insanların ibadethane, eğitim, sağlık, barınma ve kültür alanı ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

En son Bangladeş, Kırgızistan, Nepal ve Sri Lanka’da tasarladıkları eserleri bölge halkının hizmetine sunduklarını belirten Özdal, çatısı altında uzak coğrafyalarda yaşayanlar için kalıcı eserler açmaya devam edeceklerini kaydetti. Ağır koşullar.

haberakyaka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu