Haber

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu basın toplantısı düzenledi Açıklaması

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, “Bugüne kadar ne teröre boyun eğdik ne de terör üzerinden siyaset yapanlara prim verdik. Herkes şunu bilmelidir ki devlet devlettir, hükümet hükümettir, terör de terördür. Devlet hepimizin devletidir.” dedi.

Karamollaoğlu partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü YPG/PKK’nın Gaziantep’in Karkamış ilçesine yönelik saldırısını hatırlattı.

Terörün ırkının, mezhebinin ve siyasi partisinin olmadığını belirten Karamollaoğlu, “Terörle siyasi kazanç asla bir araya gelmeyecek iki mefhumdur.” tabirini kullandı.

Bir bütün olarak terörle ortak çaba kararlılığı gösterilmesi gerektiğini kaydeden Karamollaoğlu, toplumu kutuplaştırmak isteyenlere seslenerek, şöyle devam etti:

“Hiç kimse, patlayan bombalar, yitirilen canlar ve Mehmetçiklerimizin çabası üzerine siyasi hesap yapmaya kalkmamalı. Biz, misal senaryoları tekraren deneyim etmiş bir milletiz. Bugüne kadar ne teröre boyun eğdik ne de terör üzerinden siyaset yapanlara prim verdik. Herkes şunu bilmelidir ki devlet devlettir, hükümet hükümettir, terör de terördür. Devlet hepimizin devletidir. Terör 85 milyon insanımızı gaye alıyor ve daima birlikte terörü lanetlemekle mükellefiz. Hükümet ise yanlışı ile doğrusu ile sandıkta millete hesap vermek mecburiyetindedir. Terörle uğraşla siyasetin s’si dahi bir araya gelmemelidir.”

Terörle mücadelede adalet, eğitim, ekonomi, gibi başlıklardan bağımsız olarak meseleye yaklaşılamayacağını dile getiren Karamollaoğlu, “Terörle mücadele söz konusu olunca dış politika bunların hepsinden öne çıkar.” dedi.

Öğretmenler Günü

Karamollaoğlu, 24 Kasım’ın öğretmenler günü olduğunu işaret ederek, şunları kaydetti:

“Geleceğimizi inşa eden, çocuklarımıza ışık, bizlere umut olan, her kaidede misyonlarını hakkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin, hayalleri için yıllardır çalışmasına karşın atanamayan, atandığı halde aldığı fiyatla geçinemeyen öğretmenlerin ve olağan ki terör örgütü tarafından ortamızdan koparılan Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz, İstanbul’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Arzu Özsoy ve son olarak Gaziantep’teki atakta hayatını kaybeden Ayşenur Alkan üzere şehadete uğurladığımız tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu